Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Test zdrojů 300-1200 W: měřeno v laboratoři Enermaxu (část 1.)

Díky společnosti Enermax se nám dostalo příležitosti změřit jedenáct zdrojů o různých výkonech. A výsledky byly rozhodně v některých případech velice zajímavé. Hledáte-li zdroj v rozmezí 300 až 1200 W, potom by vás test mohl zajímat.

Pozvání Enermaxem na měření v jejich laboratoři

Už, když jsme se posledně vrátili z laboratoře Be Quiet, bylo jasné, že takto nejsme u některého z výrobců naposledy. Nedlouho poté nás totiž pozval Enermax k sobě do Hamburku, abychom si mohli na profesionálních měřících přístrojích naměřit jakékoliv zdroje. Začalo se tedy plánovat a shánět zdroje.

Testování v laboratoři Enermaxu
Testování v laboratoři Enermaxu

Při další příležitosti jsme chtěli prověřit spíše zajímavější zdroje z různých výkonových kategorií, než testovat pouze z jedné, jako jsme tomu učinili posledně a protože jsme se v posledním testu věnovali zdrojů okolo 500 W, sáhli jsme tentokrát spíše po výkonnějších kusech. Na ty méně výkonné se však rozhodně nezapomnělo a několik zajímavých kousků jsme zahrnuli taktéž.

 

Jelikož jsme měli již delší dobu k dispozici novou verzi Corsairu GS800, byl to první kandidát na proměření, jakožto jeden z nejlevnějších 800W zdrojů známé a prověřené značky. Dalšími zdroji na měření byly Zalman Goldrock 750 W, PC Power&Cooling Silencer Mk III 850 W, Seasonic Platinum 1000 W, Seasonic SSP-550RT a od Enermaxu dodané Enermax Platimax 1200 W, Enermax Revolution87+ 850 W, Lepa G650, Enermax NAXN Advanced 650 W, Enermax Platimax 500 W a Enermax Triathlor 300 W.

Testování v laboratoři Enermaxu
Testování v laboratoři Enermaxu

Původně jsme měli v plánu změřit od Enermaxu pouze dva až tři zdroje, jelikož jsme si mysleli, že to bude časově náročnější, ale nakonec jsme byli schopni změřit všechny, co nám byly nabídnuty, což celkově i s konkurenčními dělalo jedenáct kusů. Některé více, některé méně zajímavé. Společnost při měření nám dělal technik Sunaryo, kterého jste mohli vidět již v článku Mirka Jahody poté, kdy byl poprvé u Enermaxu měřit zdroje.

Testování v laboratoři Enermaxu

V prvním díle testu budou všechny zdroje představeny, včetně stručné rozborky vnitřního návrhu a kvality součástek. Na konci každého představení je také tabulka s hodnotami, které jsme v laboratoři Enermaxu naměřili. Pro upřesnění, první řádek hodnot obsahuje měření odběru ve stand-by.

V následujícím díle popíšeme metodiku měření a použité přístroje, shrneme všechny výsledky do interaktivních grafů a uzavřeme celý test delším shrnutím a komentářem ke každému zdroji.Nebudeme tedy v první části nijak komentovat podané výkony, ale pouze zdroje představíme, popíšeme a podíváme se do jejich útrob.

Testování v laboratoři Enermaxu

Pozvání Enermaxem na měření v jejich laboratoři

Zakoupíte na CZC.cz
Enermax Revolution87+ 850W4 660 Kč
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Mám Corsair AX750 který má také tichý chod do určitého výkonu. Bohužel to asi neměří teplotu součástek a tak se ve zdroji klidně udělá kolem cca 60-70°C což asi elytům moc dobře nedělá. Spíš mi přijde, že to výrobce dělá aby se vešel do kategorie Gold. Spotřeba větráku je asi znát. Lepší je když větrák běží stále alespoň na malé otáčky. Jinak je zdroj fajn, žádné pískání při zátěži grafárny.  Kondíky NiponChemicon.

Ja mam vo svojom PC zdroj od Super Flower , konkrétne http://www.tichepc.sk/Super-Flower-SF-650P14XE.html  a nemozem sa stazovat. Uplne tichy, vsetko kvalitne kondenzatory, a vychádza z neho uplne chladny vzduch aj v plnej zatazi. Bohuzial nemam nástroje na meranie regulácie napatia, no v softwaroch ktoré to tak trochu dokázu je regulacia do 1%. Na základe týchto skúseností by som si z týchto vybral asi Silencer MK III. 

Tak to tedy závidím, mě z něj v zátěži jde vzduch dost teplý. i5 oc 4.0GHz a GTX460.

takže zkracene řečeno neni zadny pořádně udělaný kancelářský zdroj?

Já mám v PC Corsair GS800 a též si nemohu stěžovat. Jen sem asi po roce musel vyměnit ventilátor za nortugu a je naprosté ticho. Tichost od svého PC vyžaduji proto chladím vodou akorát zdroj pasivně (nebudu vyhazovat 15000Kč za zdroj chlazený vodou ne)
A ještě dodatek chystám se u něj vyměnit kondenzátory za velice kvalitní, už dva roky slouží tak nechci riskovat zničení PC.
P.S Kdyby měl někdo námitky k výměně kondenzátorů tak se neni čeho bát stačí sehnat stejné a rozumět tomu.
     Už sem je měnil u základní desky a naprosto bez problémů.

Já mám už pár let ENERMAX PRO82+ 525W a taky si ho nemůžu vynachválit. V podstatě o něm nevím a to ani v zátěži. Má monitoring otáček a ještě nikdy nepřesáhli 600ot/min. Mám na něm i5-3570K@4.3G+HD7850 OC 2GB+RAM 16GB LoVo+SSD+2xHDD+tuner.

Pokud hledate nizkowatazovy kvalitni zdroj, sahnete jednoznacne po Seasonic 360GP. Prvotridni kondenzatory, genialni regulace, dlouha zaruka a dobra kabelaz. Cena kolem 1300-1500 KČ.

Díky za vynikajúci prehľad. Po spokojnosti so zdrojom Lepa by ma o to viac zaujímal ich 400W N400-SA-EU, ktorý možno zakúpiť za cenu nižšiu než watážou obdobný SeaSonic-400ET. Lepa asi len horko-tažko siaha na 80Plus, ale tak nejak dúfam, že by (pri aspoň trochu podobnej kvalite?) mohla byť u neho krotkejšia regulácia ventilátora.

Hmm, že by Samxony a Aishi byly nekvalitní kondenzátory, to slyším poprvé. Co takhle třeba příště uvést jejich typ? Že to tam za Vás testuje onen Japonec a Vy na něj jen koukáte...

S Aishi zkušenosti nemám, to se přiznám a ty jsem hodnotil podle zkušeností na Badcaps. SamXon má jen některé série dobré, ale osobně jsem viděl na deskách a ve zdrojích daleko více nafouklých Samxonů než třeba CapXonů, které jsou považovány za dost špatné. Možná na ně mám jen smůlu, každopádně jistota jsou zkrátka Nippony, Rubycony, Nichicony, Panasonicy a možná ještě pár dalších výrobců, kteří se ve zdrojích až tak často neobjevují.

No já taky nejraději vidím Nippony, je to jistota... je pak docela nepěkné, když kuchám vyhořelý stroj a pak ve zdroji od FSP group objevím partu nafouklých CapXonů... To trochu naštve... To už tam mohl být rovnou eurocase zdroj a dopadlo by to lépe...  Tu samou zkušenost mám se zdrojem thermaltake, který odešel stejným způsobem na nemoc ChinaCAP...Odešel mi tedy i zdroj SEASONIC, ale ten se jako jediný korektně vypnul a už nezapnul... 

Reklama
Reklama