Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Tlačítko Start vyfoceno. Windows 8.1 přinesou i tapety na pozadí Metra

Příběh tlačítka Start jistě dobře znáte, tak si ho shrneme jen v krátkosti. V devadesátých letech se stalo symbolem Windows, o nějakou tu dekádu později přišly dotekové obrazovky, přičemž Microsoft do Windows 8 narouboval dotekové rozhraní a původní Start odstranil. Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že se viditelné tlačítko Start (nikoli však nabídka!) vrátí. Nyní pro vás máme rovnou dvě důležité zprávy.

Tip : Škálování prvků až na 225 %? Výčet možných novinek ve Windows 8.1

Tlačítko je skutečně zpátky, Paul Thurrot ho vyfotil – na snímky se můžete podívat níže. Skutečně vypadá jako Start, který známe z Šému. Symbol Windows se podbarví černou barvou, když nad něj najedete ukazatelem myši. Sám se obarví podle toho, jaké barevné téma jste si nastavili v Metru. Zatímco v režimu pracovní plochy bude tlačítko na hlavním panelu, na Úvodní obrazovce ho zastoupí skrytá podoba, kterou dobře známe z Windows 8 RTM.

  Tlačítko, kterému se dostalo nejvíce pozornosti ve vesmíru

Tlačítko, kterému se dostalo nejvíce pozornosti ve vesmíru
Tlačítko, kterému se dostalo nejvíce pozornosti ve vesmíru | Foto: SuperSite for Windows

Tlačítko Start nicméně zřejmě bude možné nastavit tak, aby buď otevíralo Úvodní obrazovku, nebo raději seznam nainstalovaných aplikací. Pokud otevřete seznam, budete se cítit jako ve Windows 7. tedy blíže k tomuto pocitu se v Osmičkách nedostanete. Aktuální Milestone Preview prý neobsahuje možnost, jak oživený prvek vypnout. To se může změnit. Zdroj Mary Jo Foley totiž naopak tvrdí, že se uživatelé budou moct vrátit k čistému panelu bez symbolu Windows.

 

Druhou velkou novinkou – resp. spíše dobře viditelnou – Microsoft potěší uživatele, kteří již měsíce volají po tom, aby mohli Úvodní obrazovku obohatit vlastní tapetou. Ve výchozím stavu je aktivován vzor, obrázek na pozadí dlaždic však konečně přidáte, pokud budete chtít. Paul Thurrot rovněž potvrdil, že Windows 8.1 přinesou spouštění do režimu pracovní plochy, i tato funkce ale bude v základní stavu vypnuta.

Tapetu z plochy budeme moct přidat na pozadí Úvodní obrazovky
Tapetu z plochy budeme moct přidat na pozadí Úvodní obrazovky | Foto: SuperSite for Windows

Zdroj: SuperSite for Windows | ZDNet

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

To je vtip? Vždyť to je přesně to samé tlačítko, jako ve Start8, že by to MS zkopíroval, se mi nechce věřit.

Vždyť je to logo Windows 8. Jak jinak by to mělo vypadat.

A zpátky na stromy....

Snad nepovinně. Já už si zvykl jezdit do rohu, je to jednoduché, rychlé a nemusím tam ani koukat.

Přesně tak, už jsem si na to zvykl a tlačitko start považuji za krok zpět. Doufám, že to bude dobrovolné

Hnus. Takže nyní vím, že upgrade na 8.1 provádět nebudu :-)

Nebrečte osmičkáři :D je to smutné nebudete už tak moc cool při přechodu na 8.1

Me jen vrta hlavou, proc jsou podobne GUI pokusy jako Win8 vypousteny mezi lidi aby mohly byt s velkou slavou ve Win8.1 a pozdejsich opet nahrazeny konzervativnejsim pristupem.

Asi to bude tím, že Microsoft věří, že jsou uživatelé inteligentní - ale vždycky se zklame. :-)

Spolecnosti, ktere veri v existenci poptavky, ktera neexistuje, smeruji k zaniku. Proto by se MS priste uz radeji plest nemel :)

Reklama