Uniklo sestavení 15002. Z automatických aktualizací lze vynechat ovladače

1

V sobotu to bylo přesně měsíc od vydání posledního sestavení Desítek v rámci programu Windows Insider. Microsoft před koncem roku nedokázal vyprodukovat dostatečně kvalitní sestavení, a tak to nechal na nový rok. Zato však uniklo sestavení 14997 určené pro zaměstnance a zaměstnankyně Microsoftu, které nám ukázalo, co se všechno ještě chystá pro Windows 10 v1703.

Dona Sarkar na svém Twitteru ve čtvrtekv pátek uvedla, že další vyvolené sestavení ještě stále nevzniklo, skoro určitě bychom se oficiální novinky měli dočkat v blížím se týdnu. Kdo ale čekat nechce, může mezitím zkusit ještě další uniklé sestavení. Všimla si ho WalkingCat, sestavení bylo dostupné přímo ze serverů Microsoftu v podobě obrazu WIM.

Další oficiální sestavení bude vydáno snad za pár dní
Další oficiální sestavení bude vydáno snad za pár dní

Jedná se o sestavení 15002, které podle Zacka Bowdena mělo být prvním oficiálním sestavením Windows 10 Insider Preview v tomto roce. Nedošlo k tomu kvůli problémům během upgradu, kterými je toto sestavení postiženo. To uvádí Sarkar ve zprávě v Centru feedback. Proto nelze příliš doporučit, abyste se tímto sestavením případně zabývali.

Je v něm něco nového? Podle MSPoweruser dle očekávání nejde o převratné novinky. Z aktualizací zprostředkovaných službou Windows Update nicméně můžete vyjmout ovladače, což jistě mnoho náročnějších jedinců potěší. V minulosti se totiž stalo, nový ovladač způsoboval nestabilitu systému. Pakliže si tedy chcete ovladače aktualizovat jedině ručně, budete mít možnost. Dále byla aplikace Continue App Experiences přejmenována na Cross-Device Experiences, což lépe vystihuje její účel.

via Windows Central

1 komentář