Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

UPC dále modernizuje síť. Internet o rychlosti až 300 Mb/s může mít již 1,4 milionu domácností

Největší kabelový operátor loni hodně inovoval. Uvedl novou televizi Horizon a videotéku My Prime. Skrz Horizon Go dostal HD televizi i do mobilů. Z modemů svých klientů pak postavil celorepublikovou Wi-Fi síť Wi-Free.

UPC (logo 2015)

Hlavní novinky ale přišly v internetovém připojení. UPC upravilo tarify a jako základ teď nabízí rychlost 100/10 Mb/s, což je v obou směrech více než dvojnásobek toho, co přes metalické vedení poskytuje O2. V nejvyšším tarifu je možné surfovat rychlostí až 300/30 Mb/s. Síť se navíc rozšířila do dalších koutů republiky.

 

Naše služby jsou od ledna nově dostupné v dalších 3 200 domácnostech. Celkem jsme v minulém roce zmodernizovali sítě v dosahu 40 000 domácností a aktuálně jsou naše služby dostupné pro více jak 1,4 milionu domácností v ČR. V modernizaci a intenzivní výstavbě nových sítí budeme pokračovat i v tomto roce,“ prozrazuje marketingový ředitel UPC Jan Kohout.

Kde proběhla modernizace

ObdobíMístoDosah
leden 2015Sušice2 100 domácností
červenec 2015Klášterec nad Ohří5 500 domácností
září 2015Ústí nad Labem, Uničov, Rychnov nad Kněžnou12 500 domácností
říjen 2015Pelhřimov, Domažlice5 700 domácností
listopad 2015Náchod, Chrudim, Mohelnice, Šternberk, Lipník nad Bečvou15 000 domácností
leden 2016Hulín, Holešov3 200 domácností

Zdroj: TZ UPC

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Základ je /zatím/ 10Mb/s. A jde i objednat, ale UPC ho má skrytý, aby si člověk neznalý náhodou neuvědomil, že mu to stačí a nemusí platit měsíčně o několik stovek více. A těch 300Mb/s je úžasný leda tak pro PR zprávy. 98%lidí to totiž nepotřebuje. Což UPC pozná na objednávkách, a tak další cesta bude jako obvykle zrušení tarifu 10 Mb/s, protože bez 100 Mb/s se podle jejich PR oddělení už dnes člověk neobejde.

10 mbps je za 300 Kc. Normalni clovek si priplati ty 2 stovky navic pro 100 mbps. Uz jenom proto, ze 10mbps je dneska vcelku tragedie. Jasne, mnoho lidem to staci, ale ...

normalni lidi to maj na facebook/email/youtube a tam je jim docela jedno jestli maj 10Mbps nebo 10Gbps...

Tak zrovna 10mbit je pro YT už docela málo. Bittrate fullHD videa je na YT tuším 8Mbit a když někdo něco dělá z rodiny jiného + je to jen teoretická rychlost... Alespon 20 to chce pro pohodlí dnes. Ale ano, pro rodiče to stačí.

A co rychlost odesilani...? Opet ani slovo? Uzivatel UPC si zase neuzije domaci NAS, z nehoz by mohl sdilet data ven do site? Uzivatel UPC zase nevyuzije domaciho webserveru, protoze spojeni do sveta je nanic? FTP smerem ven bude porad tragedie jako je? Kdejaka mikrovlna za 300,- nabizi symetrickych 50/50Mbit a bez povinneho modemu, jenz zakaznika stoji 120,- mesicne za elektrinu navic! Ohromovat zakaznika rychlosti pouze jednim smerem - to je pekna svinarna. Uz to trva prilis dlouho, nez abych k tomu byl shovivavy:-(((

Ideál v podání UPC, všichni mohou stahovat jako protržení, ale nikdo nemá co, protože všichni přátele mají taky UPC a cokoli poslat je utrpení, tak se přes FB domluví a radši si někde předají flashku, na to se 100Mbit down hodí. Výsledek: internet leží ladem a vy platíte za mizernou službu. Holt češi to tak chtějí, vyžadují to, specifický trh, sleva = zdražení, horší za více peněz, jó to je naše, na tom si mlaskáme a za pindíky se blahem popadáme, div si je neutrhneme.

Reklama