Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Upgrade na Windows 7 zdarma

Zákazníci, co si po 1. červenci 2009 koupí počítač (či notebook) vybavený systémem Windows Vista, získají možnost bezplatného upgrade na připravovaný Windows 7, v době kdy přijde na trh.

Co se týče konkrétních verzí systému, tak upgrade lze provést jen na stejnou jazykovou verzi. Vista Home Premium se pak povýší na stejnojmennou edici sedmé verze systému od Microsoftu. Vista Business se zase změní na Windows 7 Professional a ultimátní „sedmička“ vzejde pouze z ultimátní Visty.

K upgradu poslouží médium dodané výrobcem PC sestavy, jiný způsob totiž není povolen. Tyto informace zatím Microsoft oficiálně neohlásil, i když se to v průběhu několika dnů očekává. O jejich únik se postaral jeden z OEM parterů Microsoftu.

Zdroj: Neowin

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Je to škoda, spekulovalo se, že by mohl být upgrade pro všechny zdarma (krom Home Basic tuším). Takhle se jedná o stejnou akci jako byla před launchem Windows Vista. Trvala asi tři měsíce před vydáním, ale zase tak úplně zdarma to nebylo, muselo se zaplatit médium a manipulační poplatek. Dohromady asi okolo 600 Kč. Tak si to aspoň pamatuju, akci jsem nevyužil.

No v to, že by Microsoft nabídl upgrade zdarma pro všechny uživatele Windows Vista mohl doufat někdo, kdo x posledních let o Microsoftu neslyšel :). Myslím, že již v době, kdy pronikli ven první zmínky o upgradu zdarma bylo jasné, že to bude v rámci téže kampaně, jako tomu bylo při uvedení Windows Vista.

Přemysl "Mr.Gentleman" Vavroušek aka DJ.Snail

Si myslim že to je pro zajištění prodeje notasu a pc. Protoze pred vydanim Win si nikdo nebude kupovat PC kde je prenainstalovana Vista. Takze proti velkému napachani skod se dela tento update.

Žádné medium se kupovat nemuselo a manipulační poplatek se taky nemusel platit.I když kdo chtěl, tak si za manipulační poplatek toto medium mohl nechat poslat.Stačilo zajít do nejbližšího PC servisu a domluvit se na vypálení originál media (DVD).

Po mě chtějí za upgrade zdarma 30Euro manipulační poplatek!!!
To je opravdu zdarma.

Tak to se z toho asi zblázníme. Asi před rokem jsem upgradoval celou firmu na Visty, byla to chyba, uz bych to nikdy neudělal. Komplikace z toho řeším dodnes a některé stanice stejně nakonec šli zpět pod WIN XP. A Teď zase WIN7. Nicméně suma sumárum z hlediska pracovního a profesionálního nové generace Windows přinesly pouze problémy a komplikace. Těch novinek si nikdo moc nevšímá, dokonce se i u několika lidí vypínalo Aero (uživatelé tvrdili, že je to nepřehledné, mate je to, takže mají prostředí jako ve WIN2000). A bezpečnost? hihi, zakažte majly, internet, flashky, mějte heslo, a jste v klidu. Taže bezpečnost ve windowsech je taky k pobavení. Končím, zase bych se naštval, tak jdu radši něco dělat....

A jak to bude s win XP?? Aktualizace žádné a přechod jen placený???? Trochu ubohé chování microsoftu. Začal jsem na win 98, nedávno jsem koupil dceři PC a raději tam dal XP a teď si budu moct koupit co? H..O? Vyhazuju jen prachy za OS a možnost aktualizace nebo upgrade na OS, který se ještě prodává je žádná?? Když už má někdo kopupenou licenci, to je takový problém dát k tomu upgrade zdarma? Pak se diví, že si lidi nekupují legální SW....

Dobrý den,

možnost upgrade z ostatních systémů samozřejmě je http://www.microsoft.com/cze/windows/buy/offers/upgrade.aspx, ovšem, že by to bylo extra výhodné je věc druhá :oD

Nevím, co se rozčilujete, jestli vám někdo prodal XPčka, tak jste naletěl. Windows XP je bezmála 10 letý starý systém. 10 let podpory mi přijde od MS fér.

Viděl bych to přejít na Linux a Bill ať si Widle narve do špic!

Spíš by mě zajímalo jestli i ti co mají win vista koupenou již před tím jestli si ji taky budou moct udělat upgrade zdarma nebo si to budou muset zaplatit.

Samozřejmě, že ne, resp. ano. Odpověď na dvě otázky v jedné větě jednou větou.

a to médium dodané výrobcem PC sestavy se dá sehnat kde? koupila jsem notebook kolem 7. července 2009 a nic o upgradu jsem tam neměla...

Zdravím, pokud máš OS Windows Vista Home Premium (nikoliv Basic) a vyšší, tak tě odkáži na oficiální stránky výrobce tvého notebooku, kde by měl být odkaz na Upgrade Windows 7. Pro jistotu se můžeš podívat do seznamu podporovaných modelů a najít tam ten svůj.
Poté už se "jenom" prokoušeš celým procesem objednávky, při kterém budeš muset zadat adresu, sériové číslo notebooku (je na spodní straně ntb) atd.

zdravim, mam hp pavilion dv6 a nevim kde mohu stahnout zdarma upgrade. zakoupil jsem ho v srpnu. na hp strankach je vsude jen za poplatek...

Ono je to zdarma. Těch 29EUR je jen poštovné a zlatá obálka. HP totiž rozesíláním pověřilo nějakou, tuším tureckou firmu, která na tom chce vydělat majlant a podle HP fora to stejně posílají nějak turecky.

jo to vím, na to už jsem se dřív dívala, ale píšou zde, že dodávají i nějaké médium přímo k pc, z kterého se dá upgrade provést, ale žádné jsem tam neměla a navíc by mě to přes acer.cz vyšlo na 15 Euro poštovného, balného atd..takže zase je v tom háček

Nechápu, proč není médium volně ke stažení. Aktivace by probíhala zadáním výrobního čísla.

to taky nechápu...prodejce notebooku mi řekl, že to médium si mužu nechat zaslat jen přes net a jak jsem se tak na to dívala, tak tam zadáváš č. kreditní karty a musiš mit aktivovany platby přes internet..což nemám..stáhla bych si někde radši nelegální, ale mám takovou smůlu, že by se mi posral NB a pak by mi to nebylo uznáno jako reklamace, protože podminkou je ty 2 roky tam mit puvodni předinstalovanej systém nebo jeho upgrade..takže si rok a půl asi budu muset počkat:(

Objednala jsem si Upgrade na W7 přes internet a včera mně to přišlo. Poslali to z Německa. Cena 29,90 €. Jednoduchá instalace a všechny původní programy zůstaly zachovány.

a co máš za značku NB? u Aceru to je 15 Euro totiž

Kdo tuhle volovinu řekl? Podívejte se do zákona 6071960 Sb.,Občanský zákoník. Nic takového tam není. Když to prodejce dá do svých záručních podmínek je to v rozporu se zákonem a prot neplatné. Na mně to zkoušel Okay při reklamaci noteboku, kdy tvrdil, že musí být tři závady, protože to uvedla Česká obchodní inspekce na svých stránkách. Skutečně tam je citace z nějaké publikace, pochopitelně nezávaná. To by tam mohli dát i tu volovinu kdy v minulosti Microsot uváděl, obchodní podmínky se řídí právem státu Washigton. Zkrátka a dobř mají právní vědomí jako pdřejetý šněk, nebo jsou absolventy právnicé fakulty v Plzni.

Ahojec prosim vás poradili byste mi jak ZDARMA upgradovat windows 7??? Na jaký stránce to najdu ???Vim ze se plati poplatek ,ale nevim kde to mám najít pls rychle napiste, dekuju ;).lenik159@seznam.cz

www.thepiratebay.com

Napiš tam jakou verzi chceš, stáhni, vypal a nainstaluj.

Dobrý den chci se zeptat toho komu se peníze odečetli jakou má banku. Já mám mBank a mám stím problémy. Jedná se o HP. Mnohokrát děkuji za odpověd. S pozdravem Pavel

Mám nejčerstvější informace, bohužel velmi tristní. Splnila jsem všechny podmínky pro upgrade zdarma, co do data, Visty a typu PC. Po dlouhém hledání se mi podařilo se telefonicky napojit na zákaznické centrum HP, e-mailová adresa nedostupná. Tamní pracovnice byla velmi ochotá, s její pomocí jsem našla objednávkový formulář, který po 2 hodinách doslova otrocké práce
vyplnila. Dodávající firma chtěla po mně poštovné 29,9O €, které mi bude strženo z mé plarební karty. Mám Visu i Mastercart, na obě to hlásilo, že čísla karet jsou chybná. Úhrada převodem Česka není možná.Nakonec jsem došla k závěru, že celá akce z bezplatným upgradem na W 7 není nic, než reklamní humbuk a že oprávněnému žadateli dělají takové byrokratické potíže,aby byl nucen zakoupit placenou verzi. Nakonec ani W7 jak se dovídám ze zkušeností uživatelů nejsou žádný zázrak. Tak Jsem vydala 18 OOO za HP Pavilon DV5, přišla o vypalovací program Nero,Outlook Express, Windows Media Player a j. Byl to kauf století a za blbost se platí.

To je zajímavý, já jsem si objednal upgrade na 7-ky na oficiálních stránkách Microsoftu, už mi přišly, byly poslaný z Francie prostřednictvím německý logistický firmy a pak Českou poštou (jak cestovaly se neptejte, adresa odesílatele francouzská, logistika německy a doručila to pošťačka - holt globalzace :) ) a neplatil jsem ani poštovný, tak nevím. Jsou česky.

Překvapuje mě, že už to někteří máte. Koupila jsem si notebook loni v říjnu. Pak mi přišel mail, že se omlouvají za zpoždění a že mi upgrade pošlou do konce roku. Do teď nic nemám. A ani se už neozvali.

Mam tyz problem, v polovine ledna jsem si take objednala upgrade z vista na win7 a stale zadna odpoved. Vse mam zaplaceno, dvakrat jsem posilala maila, co se deje a jeste jsem nedostala odpoved. Jak dlouho vam ostatnim trvalo od zaplaceni do dodani programu?

Díky za příspěvek na dobročiné účely.....
PS: Krém na opalování jsem si koupil za své....
:)

Reklama