Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Úřad chce dostupnější data. Opět vyzval operátory, aby virtuálům zlevnili přístup k LTE

O2, T-Mobile i Vodafone se vydražením frekvencí v aukci z roku 2013 zavázali, že po dobu 12 let budou muset jednat s virtuálními operátory a za nediskriminujících podmínek jim nabízet velkoobchodní služby v sítích 2G, 3G a LTE tak, aby virtuálové mohli ziskově podnikat a konkurovat i síťovým operátorům.

 

Český telekomunikační úřad je však s velkoobchodními nabídkami dlouhodobě nespokojený. Využití 2G a 3G sítí je dle úřadu v pořádku, ale přístup k LTE je stále drahý. Ostatně, většina virtuálů jej vůbec nenabízí. Již loni ČTÚ vyzval operátory, aby ceny snížili.

Teď výzvu zopakoval, rozhodl o ní na pátečním zasedání. „Rada ČTÚ přijala informaci o zhodnocení ekonomické replikovatelnosti maloobchodních služeb síťových mobilních operátorů na základě velkoobchodních služeb z referenčních nabídek k mobilním sítím LTE. Účelem tohoto vyhodnocení bylo posoudit, zda velkoobchodní ceny referenčních nabídek umožňují alternativním poskytovatelům (plnohodnotným virtuálním mobilním operátorům) ziskové podnikání na maloobchodním trhu.

Zdroj: ČTÚ

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

"Na základě aukce kmitočtů, která proběhla ve druhé polovině roku 2013, mají tři největší MNO povinnost zveřejnit referenční nabídku pouze pro plnohodnotného virtuálního operátora (tzv.„full“ MVNO). Tyto veřejné nabídky jsou dostupné na webových stránkách operátorů (O2, T-Mobile a Vodafone). V současné době má smlouvu s jedním z MNO podepsán jeden subjekt typu „full“ MVNO, který ovšem na maloobchodním trhu své služby ještě poskytovat nezačal."
via CTU

To jsem nasel na FB CTU. Nevite o jakeho „full“ MVNO se jedna?

Taky jsem si to myslel, ale tim jak utichla jeho nenadala dvoudenni aktivita na Twitteru o tom zacinam pochybovat.

Reklama