Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Užitečné: Google Goggles už rozpoznají i peníze (45 000 různých platidel)

Vizuální hledač Googlu, který umí využít foťáku v chytrých zařízeních s Androidem nebo iOS, dostal nový update. Vlastně ne doslova, aplikace se neaktualizovala, ale Google rozšířil databázi známých obrázků o více než 45 000 platidel z 300 zemí světa.

Google poznají i už nepoužívané měny jako italskou liru či bývalý frank od sousedních „kohoutů“. Funkce se bude hodit hlavně v exotických zemích nebo pro fanoušky numismatiky. Co osobně v Goggles postrádám, je okamžitý převod na jinou měnu. K obrázku se sice dohledají další informace, ale v zahraničí bych ocenil okamžitý přepočet podle aktuálního kurzu.

Překvapilo mě však velmi kvalitní OCR. Goggles rozpoznají celou bankovku, ohnutou i jen menší výřezy. Pokud zaostřil, vždy jsem dosáhl úspěchu. Ale to platí pouze u bankovek (z obou stran). S mincemi si zřejmě neporadí vůbec. I když jsem z aplikace jednou dostal informaci o 2€ minci, napodruhé (ani napodesáté) jsem pokus nezopakoval. Přitom první fotka byla lehce rozmazaná (proto jsem ji fotil podruhé a screenshot chtěl udělat později).

Google Goggles Google Goggles Google Goggles Google Goggles Google Goggles Google Goggles Google Goggles Google Goggles Google Goggles Google Goggles

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama