Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Vodafone už nabízí LTE-A s rychlostí 300 Mb/s. Datový balíček vysajete už za 2 sekundy

Červený operátor v říjnu v Karlových Varech spustil síť LTE-A o rychlosti až 300/50 Mb/s. Využívá přitom agregaci tří pásem: 800, 1800 a 2100 MHz, zároveň ale vyžaduje i kompatibilní zařízení, které si s LTE kategorie 9 poradí. Více informace zde.

Vodafone spustil LTE-A o rychlosti 300 Mb/s
Vodafone spustil LTE-A o rychlosti 300 Mb/s

Prvním takovým produktem je telefon Samsung Galaxy S6 Edge+. Přístroje prodávané přímo u operátora by měly v těchto dnech dostat OTA aktualizaci, která jim dovolí nové LTE-A využívat. Začátkem roku 2016 by stejná aktualizace měla dorazit i telefonů prodaných jinde.

 

A teď trochu z jiného pohledu. Nejmenším datový balíček najdeme v tarifu Smart 50 za 249 Kč, obsahuje pouze 50 MB. Při teoretické rychlosti až 300 Mb/s (37,5 MB/s) byste jej spotřebovateli pod dvě sekundy. Nejvyšší tarif s 10 GB by padl za pět minut.

Jsou to samozřejmě jen teoretická maxima dosažitelná leda tak v laboratoři. Vodafone se ale na webu chlubí reálně naměřenými rychlostmi. S iPhonem 5S někdo stahoval rychlostí 76 Mb/s. S takovou byste nejmenší balíček spotřebovali za 5 sekund, největší za 18 minut.

Zdroj: TZ Vodafone

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

no jo, chci zmerit rychlost, pustim speedtest a ukaze mi to nesmyslne maly cislo protoze v prubehu testu se vycerpa cely balicek :) to je krasa :)
k cemu ta rychlost je, kdyz ji nestihnete ani zmerit? :D

"Datový balíček" :D. Jak tohle čtu a nebo slyším, tak se mi otvírá kudla v kapse. Kdo dnes používá taková omezení jako FUP a pod, tak si chce jen prostě sprostě namastit kapsu. O mobilních operátorech ani nemluvě.

Takže jsme zase trošku vymlátili prázdnou slámu a s konstatováním, že když dáte jakž takž fungující technologii do ruky nefungujícímu operátorovi, tak se na to můžete rovnou vykašlat. Cena nejnižšího tarifu, činí, považte, 250,- za 5 sekund připojení na internet (ty teoretické rychlosti se nás naštěstí netýkají), o ceně toho nejvyššího balíčku (tedy 18ti minutovém připojení k internetu) se raději nikdo nezmiňuje :-D Já sice vím že lidí co musí mít všechno je pořád dost, ale takhle blbej snad není nikdo, aby za to někomu fakticky platil ...

tohle je tak slozita matematika, ze to nikdo neresi, lidi jen vidi velkou rychlost a jsou z toho vedle :)

Jako někdo mě vysvětlete k čemu je taková rychlost když je malý FUB a mizerná dostupnost?! K čemu? To jako jsou všichni blbí že to těm operátorům baští?
Absurdita jak to vypadá nezná mezí.

Datový balíček = brzda pro uživatelé a zlaté koryto pro operátora.

Reklama