Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Vyšel Firefox 42. Přináší „adblock“ a konečně také 64bitovou verzi pro Windows

Mozilla právě vydala Firefox 42 pro desktopové i mobilní systémy, stahovat je můžete odsud. Zajímavostí desktopové verze je, že již konečně vyšla i v 64bitové verzi pro Windows. Na oficiálním webu to Mozilla ještě nedává znát, ale z FTP už x64 instalátor stahovat můžete (win64).

Po vzoru konkurenčních prohlížečů Firefoxu 42 znázorňuje, ve kterých panelech hraje hudba nebo video. Vedle křížku pro zavření panelu se objeví ikonka reproduktoru. Když na ni kliknete, zvuk panelu ztlumíte.

Firefox 42 ukazuje, ve kterých panelech hraje hudba
Firefox 42 ukazuje, ve kterých panelech hraje hudba

Další novinkou je vylepšený anonymní režim s ochranou proti sledování. Jak už jistě víte, jde o vznešený název pro blokátor reklam a měřicích skriptů. Jde vypnout, ale nejde zapnout při běžném surfování.

Zabezpečený anonymní režimZabezpečený anonymní režimZabezpečený anonymní režim
Zabezpečený anonymní režim 

Přepracovaný je také správce hesel. Mozilla vylepšila heuristiku, na webech bude lépe rozpoznávat přihlašovací pole a nabídne uložení údajů. Nově je možné importovat hesla z IE nebo Chromu kdykoliv, nejen při prvotní instalaci. Přehlednější je i samotný správce. Na dvě kliknutí lze zkopírovat do schránky přihlašovací jméno i heslo.

 

Protokol WebRTC nově podporuje IPv6 připojení. Media Source Extension pro HTML5 videa bude fungovat na všech stránkách. Vývojáři pak mohou využít simulátor Firefoxu OS pro různé formáty zařízení (telefony, tablety nebo TV). Kompletní seznam změn najdete zde.

Zdroj: Mozilla

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Ještě by mohli vytvořit funkční verzi prohlížeče pro Android, aby všechno bylo pěkně synchronizované a nemusel jsem používat dva různé prohlížeče. Aktuální verze i Beta padají cca 1x za minutu, což je docela dost.

Mně na Nexusu 5 s Androidem 6.0 nepadá stable ani beta verze. Ale je jako hlavní prohlížeč tam mám Chrome, Firefox nepoužívám až tak moc. Ale synchronizace tam funguje (v mém případě) dobře.

Já teda jinej prohlížeč, než Firefox, na androidu nikdy nepoužíval. S pádama problém nemám a jako hezkej bonus je to jedinej prohlížeč, do který jde nainstalovat AdBlock a Ghostery.
U ostatních prohlížečů mi to nešlo, tam se muselo blokovat na úrovni systému, což mi připadá uhozený.

Když sem dáváte odkaz na "skrytou" ×64 z FTP, tak by možná za zmínku stálo, proč tomu tak je... na ×64 harpujou zásuvné moduly a je pomalejší, než ×86. Třeba to někomu ušetří zbytečné rozčilování se.

Tak 64 bitovou verzi tu máte už dost dlouho a to Waterfox. Jen není oficiálně od Mozilly, a když vyjde nová verze Firefoxu, tak chvíli trvá, než se sestaví nová verze Waterfoxu. Používal jsem zhruba rok, a nemůžu říct špatného slova.

Já myslím, že normálnímu smrtelníkovi bohatě stačí ×86 prohlížeč. Ono to se ×64 prohlížeči není nijak slavné, IE počínaje, Chrome konče. U Firefoxu tomu nebude hádám jinak.

64bit IE11 funguje úplně normálně.

Všiml jsem si, že při přechodu do celoobrazovkového režimu při přehrávání videa přidala Mozilla stmívání. Je to pěkný přechodový efekt. :-)

jj to je

Repro je moc fajn!

Jen by mě zajímalo odkud berete link na x64?

Bo zde není uvedena https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/

Reklama