Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Vyšel Firefox 45. Ztratil Panoramu, ale zato má synchronizované panely

Mozilla před pár hodinami vydala další verzi Firefoxu (stahujte odsud). Pětačtyřicítka o Panoramu (seskupení stránek), ale pomocí doplňku si ji můžete vrátit. Dle tvůrců šlo o málo používanou funkci, takže ji zkrátka odstranili.

Firefox 45 s funkcí Hello
Firefox 45 s funkcí Hello

Tahákem se neukázal být ani integrovaný chat Hello, proto mu v Mozille přidělili nový význam. Skrz Hello je teď možné sdílet s přáteli otevřené panely a společně prohlížet web. Popravdě mi to vůbec nefungovalo. Druhá strana hlásila neznámou chybu.

Firefox 45 vidí otevřené panely z jiných zařízení
Firefox 45 vidí otevřené panely z jiných zařízení

Dobrou zkušenost nemám ani s další novinkou, synchronizací otevřených panelů. Pokud jste na více zařízeních (desktop, Android a iOS) přihlášeni pod stejným účtem, můžete ve Firefoxu vidět otevřené panely odjinud. Stránky z Androidu ani iOS ale Firefoxu neviděl, možná proto, že tam ještě nedorazila aktualizace na verzi 45. Panel z Ubuntu prohlížeč viděl, ale vždy jen první otevřenou stránku. Pokud jsem přešel jinde nebo otevřel další panely, na druhém počítači se to nijak neprojevilo.

 

Panely z ostatních zařízení by se měly zobrazit také v našeptávači adresního řádku, ale protože synchronizace nefungovala, opět jsem to nemohl ověřit. Firefox 45 podporuje Push a Web Speech API. První rozhraní dovolí webovým stránkám zasílat upozornění na plochu, druhé slouží hlasové rozpoznávání a syntézu. Opravena byla chyba, která znefunkčnila přesměrování z IDN adres (s diakritikou a jinými znaky mimo klasickou latinku).

Zdroj: Mozilla

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama
Reklama