Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Vyšel LibreOffice 5.1.1. Přidává funkci, po které uživatelé volali již 14 let

Měsíc po vydání důležité aktualizace LibreOffice 5.1 s hromadou nových funkcí přichází první setinkový update. Takové obvykle pouze ladí chyby v programu nebo překladech, ale LibreOffice 5.1.1 dostal i jednu užitečnou novinku – úspornější zobrazení stránek v editoru Writer.

Standardní vzhled stránek
Standardní vzhled stránek

V běžném tiskovém režimu je vidět stránka tak, jak bude vypadat na papíru, tj. mezi posledním a prvním řádkem dvou po sobě jdoucích stránek je velká díra. Nově je možné v nabídce Zobrazit | Skrýt prázdné místo přepnout na úspornější režim, kde řádky budou hned pod sebou odděleny pouze tenkou linkou. Případně pokepejte v prostoru mezi dvěma stránkami. To se může hodit u monitorů s menším rozlišením na výšku.

Úsporný vzhled stránek
Úsporný vzhled stránek

Word z balíčku Microsoft Office má tuto funkci odnepaměti. Writer ji ignoroval, přestože ji uživatelé poprvé navrhli již v roce 2002 (tehdy ještě pochopitelně v OpenOffice.org). LibreOffice 5.1.1 můžete stahovat odsud.

 

Zdroj: TDF

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Po dnešním upgrade, konkrétně na verzi 5.1.1.3 (x64) dochází k AppCrash při otevírání některých dokumentů vytvořených ve starších verzích LO nebo MS Office s příponou .xls. Dokument se načítá, ale nenačte a nakonec to zahlásí problém s aplikací soffice.bin. Ve starších verzích jdou ty formuláře otevřít normálně.

Reklama