Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Vyšel Windows 10 Insider Preview Build 14257. A ani ten nemá žádné nové funkce

Betatesterům desítek letošní rok nezačal moc dobře. Microsoft sice slíbil, že sestavení pro Insidery budou vycházet častěji, ale zatím stále probíhají pouze vnitřní změny, které mají systém připravit na příval budoucích novinek. Takže systém je navenek stále stejný, avšak pokaždé přinese několik chyb a zároveň opravy těch starších. Ve Fast Ringu se tento týden objevilo sestavení 14257 (předtím 14251).

Windows 10 Insider Preview Build 14257
Windows 10 Insider Preview Build 14257

Aktuální bilance je sedm oprav a čtyři nové nebo stále nevyřešené (známé) chyby.

 

Opravy

 • Programy by už neměly padat kvůli chybě paměťového subsystému.
 • Do akčního centra se vrátilo tlačítko Připojit.
 • Vývojářské nástroje (klávesa F12) v prohlížeči Edge již fungují korektně.
 • Navrhované (reklamní) aplikace se již v nabídce Start nezobrazují, pokud jsou v nastavení vypnuté. Dříve nastavení nemělo vliv.
 • V nastavení zamykací obrazovky je volba „Get fun facts, tips, tricks and more on your lock screen“, která na monitoru ukazuje tipy a triky. Standardně je vypnutá. Po zapnutí se dříve časem opět vypnula. Teď se nastavení zachová. Toto nastavení však v české verzi Windows 10 chybí.
 • Opravena chyba s rozházením ikon po ploše, pokud se změnilo DPI ze 100 % na 150 nebo 175 %.
 • Do ZIPu lze v Průzkumníku opět vkládat soubory ze schránky (myší přes dialog i zkratku Ctrl+V).

Známé chyby

 • Obnovení to továrního nastavení poškodí instalaci systému. Desítky se nespustí a je třeba je ručně přeinstalovat. V příštím sestavení bude tato chyba opravena.
 • Po přihlášení na vás může vyskočit chybový dialog týkající se služby WSClient.dll. Řešením je spustit příkazový řádek se správcovskými právy (Win+X) a zadat příkaz schtasks /delete /TN “\Microsoft\Windows\WS\WSRefreshBannedAppsListTask” /F.
 • Na počítačích s Intel RealSense přední kamerka vůbec nefunguje. Nelze ji použít k přihlášení ani v jiných aplikacích.
 • Po přihlášení může být v akčním centru nesprávně zobrazen Režim v letadle jako aktivní, přestože je aktivní i Wi-Fi.

  Zdroj: Microsoft

  Oblíbené Tisk E-mail
  Další články na téma: 
  Reklama

  Komentáře

  Nejsem vývojář, jsem v insideru, ale může mi někdo vysvětlit jak je možné, že dříve fungující věci v dalším sestavení nefungují? Mně připadá, že kvalitní vývojáři si vzali dovolenou a teď někdo chaoticky bez cíle a vize pytlíkuje (ač chápu, že není sranda něco jako os odladit). Používám většinu os a s windows 10 na mne dýchá starý Mandriva linux. který měl stejné problémy. V jedné verzi ok, ale něco nechodilo. Nechodící se opravilo, ale zase se rozbilo to, co chodilo. A jak Mandriva dopadla víme asi všichni :)

  To, že něco „funguje“, neznamená, že tam nejsou chyby. Jen se zatím neprojevily. Projeví se, až vývojáři upraví někde něco jiného souvisejícího. :)

  Přesně tak, a s tím jak ty opravy postupují to bude ještě na roky oprav a fušování, něco se opraví a a další dvě chyby se objeví.

  Oprav jednu chybu, přijdou další dvě :D :(

  tak bohužel poslední aktualizace co vyšla do normal W10Pro mi nabořila na notebooku systém tak že je nutný reinstal. PC se nevypne ani nejde restartovat - prostě natvrdo zatuhne. A nepomůže ani reinstal windows se zachováním nastavení, takže jen nová instalace...

  Reklama