Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Vyšla Opera 35. Umí ztišit panely, má nové nastavení i správce stahování

Norská Opera právě vydala stejnojmenný prohlížeč ve verzi 35. Novinek je překvapivě hodně. Opera 35 je založená na Chromiu 48 a technologicky tak drží krok s aktuálním Chromem. Opera do nastavení přidala novou kartu se základními volbami, co se má stát po spuštění programu, kam se mají stahovat soubory nebo jestli se mohou ukládat cookies.

 

V nastavení dále přibyly volby pro vrácení zvláštního vyhledávacího pole vedle adresního řádku. Přepracován byl správce stahování. Pokud byste chtěli zavřít prohlížeč, nejdříve na vás vyskočí upozornění, že stahování ještě probíhá. Dosud přitom Opera bez milosti program zavřela. Do správce pak přibyly jednoduché filtry, abyste mezi staženými soubory našli jen obrázky, videa, PDF, archivy apod.

Opera již také konečně umí ztišit hrající panely, pardon – listy. V záložce je vidět, který list přehrává zvuk. Kliknutím jej ztlumíte. Pokud hraje zvuk ve více listech najednou, lze ztišit všechny ostatní listy kromě toho aktivního.

Zdroj: Opera

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Zajímal by mě nějaký racionální důvod proč místo Chromu/Chromia používat tuto "Operu", co si od toho kdo slibuje, hlavně tvůrci...

Aj mňa by to zaujímalo. Veď je to isté, len to má iný vzhľad, náhľady listov, vertikálny zoznam listov aj so zoznamom zatvorených, gesta myšou a konfigurovateľné skratky klávesnice, rýchly prístup so zoskupovaním, vyhľadávaním a výberom obrázku stránky, s možnosťou pridať si rozšírenie, prípadne v budúcich verziách aj pridanie si noviniek patriacich do určitej tematickej skupiny, podporou animovaných tém, grafickými záložkami, pokročilejším a prehľadnejším správcom sťahovaní, bočným panelom pre rozšírenia a prípadne režimom Opera Turbo, hibernáciou listov a prepínaním podľa histórie alebo podľa poradia na lište, režimom prednostného načítania listov pri pomalom pripojení alebo prispôsobeniu sa pomalému počítaču, či možnosti si vybrať typ inštalácie... :)

Někomu třeba přijde Chrome odporný... ;)

Ovládání. Ale Vivaldi se mi líbí čím dál víc.

Tak především kontrolu, kterou nad Chrome/Chromium nemáte a sporných vlastností, natvrdo zarytých do zdrojáků (C++) se najde celá řada. Nejen vynucování režimu pro vlastní domény Google, ale třeba také binární hlasový modul, který Google propašoval do Chrome/Chromium 43.x za velké nevole. Bez možnosti nastavení poslouchal přes mikrofon vše v jeho dosahu (Audio Capture Allowed). Co více, ve své ohleduplnosti raději ani neuváděli v seznamu, aby nemátlo uživatele.

https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/0W3i3KbhJRI

Stačí se podívat do zdrojových kodu, těch kontroverzních částí, není zrovna málo. Chrome a Google prodávají reklamu a k tomu ten vlezlý browser slouží především.

Opera měla většinu funkcí dříve, než Chrome.

A proč ji používat dnes? Lepší práce se záložkami v liště a záložkami obecně, dvoutlačítkové příkazy myší, nebo odsazení záložek o 1px od horní hrany.

Reklama