Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Vyzkoušejte neoficiálního klienta pro Hangouty pro zařízení s Windows 10

Již nějakou dobu nadáváme na Google z důvodu, že se rozhodl nepodporovat konkurenci. V podstatě jediný, na koho reaguje, je Apple se svým iOS, i když ani tito uživatelé neměli po nějakou dobu k dispozici např. klienta pro Google Play Music. Vzpomenout ale můžeme také nejen na nepodporu Windows Phone, ale i na nekonečné boje se vznikem neoficiálních klientů pro některé služby.

 

Ačkoli očekáváme, že se situace s Windows 10 zlomí, k tomuto bodu jsme stále nedošli. Komunita nás nicméně v období sucha nenechá na holičkách. Ve Windows Storu se objevil klient pro Hangouty. Dlužno dodat, že se od pohledu nejedná o chudě vypadající komunikátor. Na pohled zapadá do Windows 10 a tváří se profesionálně. Vývojář ovšem varuje, že se vývoj nachází v raném stádiu a aplikaci označuje jako alfaverzi.

Po přihlášení se načtou všechny vaše chaty, byť posléze budete narážet na prozatím chybějící funkce. V chatu lze přijímat obrázky nebo i třeba mapy, ale sami pošlete maximálně text a smajlíky. Podporováno je aspoň přidávání dalších uživatelů do skupinového chatu. V nastavení si určíte vlastní stavovou zprávu, případně zrušíte přijímání notifikací. To je asi zatím vše. Client for Hangouts má potenciál, uvidíme, co bude za pár týdnů až měsíců.

via Windows Central

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Proboha proč platit za něco polofunkčního, s hnusnou grafikou = přes celou obrazovku, když existuje skvělý doplňěk do chromu, který je malinký, ale flexibilní a běží mi furt na pozadí. Stejná blbost jako mít dva Skypy, z toho jeden pro metro.

Proč? Co takhle třeba mobilní Win10. Tam fakt nikdo nebude honit jakýsi Chrome s doplňkem, navíc to není technicky možné, že ano.

Skype pro Metro minimálně půl roku neexistuje. Bohužel. To jinými slovy znamená, že neexistuje úsporný Skype, neexistuje Skype rozumně použitelný na dotykových x86 zařízeních, neexistuje Skype provozovatelný v režimu connected standby, neexistuje Skype schopný notifikace do zamykací ani do start obrazovky Win81/Win10, atd. Ach...

mluvím samozřejmě o desktopu .
2% zastoupení trhu mobilů těžko někoho zajímá..

Ono už je nejen doplňěk ke Chrome, ale i samostatně fungující aplikace bez toho aby si spustil prohlížeč. Samozřejmě to funguje na Notebooku, Desktopu i Tabletu, ale stejně většinou používám Hangout z Gmailu takže jsem to vyzkoušel a zase odinstaloval.

Spíš bych uvítal kdyby se zase vrátila možnost mít jeden program na všechno ala miranda, všichni si svoje protokoly změnili z otevřených na uzavřené a někoho někde dohonit online znamená mít několik obrovských klientů, plných debilních animovaných smajlíku, z nichž, troufnu si tvrdit, 98% lidí používá těch pár zakladních. Konečně mají lidi internet v telefonu, ale paradoxně je lepší volat a psát sms, než mít messenger, hangouts, kik, icq, viber, whatsapp, skype, line, ...... a každý několik desítek MB v paměti a neustále přenášející data i když nikdo nepíše.

Reklama