Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Western Digital představil nové produkty. Na SSD si počkáme

Western Digital se jako hlavní výrobce pevných disků snaží svými produkty přetlačit konkurenční cloudové služby typu Dropbox. Na poslední tiskové konferenci proto představil několik novinek a shrnul své aktuální portfolio. Nového toho ovšem příliš není.

Celkem nabízí pět typů pevných disků rozdělených barevným označením. Pro běžného uživatele jsou nejrelevantější WD Blue a WD Red, přičemž když budete i do počítačů používat WD Red, nic tím nezkazíte.

Jako konkurence cloudu nabízí kromě externích disků hlavně NASy pod označením My Cloud. Základem je úložiště dat doma, ke kterému ale lze přistupovat z internetu i přímo ze smartphonů přes aplikaci.

Výhodou je velká kapacita, nevýhodou (pro tuto činnost) stále ještě pomalý internet. Ideální je podle nás obě služby (NAS i cloud) vhodně kombinovat.


 

WD prosazuje NASy jako vhodnější místo pro zálohování. Pokud jde o citlivá data či velké objemy dat (záloha systému), dáváme mu za pravdu. Nicméně pokud o data určitě nechcete přijít, kromě NASu je cloud jako sekundární úložiště více než vhodné. I na NAS od WD lze nainstalovat aplikaci pro Dropbox.

 

WD představilo novou generaci NASu My Cloud Mirror (Gen 2), která má o něco rychlejší procesor (1,33 GHz proti 1,2 GHz), pro firmy je zde pak spíše řada Expert a Bussiness.

 

Ta nejdůležitější zpráva, tedy informace o akvizici SanDisku a chystaných SSD pod vlastní značkou, přitom nezazněla. SSD od WD jsou stále ve hvězdách, nicméně hybridní pokusy typu WD Black2 Dual Drive se zřejmě již opakovat nebudou.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

WD se poslední dobou IMHO pomátl. Z původních, velmi kvalitních Greenů udělali srágory, které raději marketingově zařízli a přejmenovali na Blue. Z původních Blue udělali Black (uznávám, že rozdíl Blue-black bykl dříve malý). Z velociraptorů udělali entry enterprise řešení a jediné rozumné produky jsou dnes Rudy, zejména ty Pro.

Ony ty disky samy o sobě jdou do kopru, cokoli nad 1TB tu spolehlivost moc vysokou nemá..

WD zacina pomalu smrdet Nokii

Tak zahrávají si s neznalostí značné části zákazníků.
Sice se v obchodech dají ještě koupit WD Caviar Blue EX, ale ty se určitě již jenom vyprodávají a pak nastane situace, že pokud člověk bude chtít 7200 ot. disk tak hold buď levný seagate s nejistou spolehlivostí, nebo předražený WD Black.

O důvod víc kupovat SSD a na data postačí Blue. ;-)

Možná je to z pohledu WD přiznání (včetně nákupu Sandisku), že vzdali boj proti SSD.

Ktorý HDD je tichší ? Red alebo nové Blue(green).Alebo viete poradiť aj iný ? Momentálne mám v PC Seagate Barracuda 7200.14 3TB a ten je extrémne hlučný že mi to už trochu lezie na nervy.Inak, nejaká recenzia kde by ste porovnali všetky pevné disky od WD alebo aj ostatných výrobcov by nebola zlá.

Reklama
Reklama