Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Windows 7: nástroj pro vyčistění disku v kontextové nabídce

Využíváte často nástroj pro vyhledávání a odstranění nepotřebných souborů z pevného disku a uvítali byste jeho spuštění přímo z kontextové nabídky v Průzkumníku? Žádný problém, stačí drobný zásah do systémového registru.

Nástroj Vyčištění disku je možné spustit prostřednictvím nabídky Start nebo dialogového okna Vlastnosti příslušného pevného disku (oddílu). Mnozí z vás však jistě uvítají také přidání položky pro spuštění tohoto nástroje přímo do kontextové nabídky. Stačí zásah do registru.

Nástroj Editor registru spustíte tak, že stisknete Win+R, do políčka zadáte řetězec regedit a klepnete na tlačítko OK. Následně přejděte do větve:

HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell

Vytvořte nový klíč tak, že klepnete pravým tlačítkem na volnou plochu, zvolíte položku Nový a v nabídce pak klepnete na položku Klíč. Pojmenujte ho diskcleanup. V pravé části by se měla nacházet položka pojmenovaná jako (Výchozí). Klepněte na ni pravým tlačítkem, zvolte Změnit a jako Údaj hodnoty zadejte pojmenování spouštěcího příkazu v kontextové nabídce (například Vyčištění disku). Potvrďte tlačítkem OK.

Nyní v klíči diskcleanup vytvořte stejným způsobem další klíč a pojmenujte ho command. Po vytvoření se v něm opět bude nacházet položka (Výchozí). Údaj hodnoty v tomto případě nastavte na cleanmgr.exe /d %1.
Konečný výsledek by měl vypadat takto:

Nyní můžete zavřít Editor registru, přičemž změna by se měla projevit okamžitě. Stačí to ověřit přímo v Průzkumníkovi.

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

pIcovIna

pro cikána je to extra super mega bomba funkce... něco jako otevřený dveře do baráku

Reklama