Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Windows Movie Maker a úprava obrazu videa

Když pořizujete fotografii za nepříliš dobrých světelných podmínek, výsledek nevypadá nejlépe. Existují stovky programů a tisíce návodů, jak nepovedený snímek v počítači vylepšit. Co však s videem? I jeho obraz je možné mírně vylepšit. Nepotřebujete profesionální videoeditační software, dobře poslouží i Windows Movie Maker.

Pokud jste pořídili video za špatných světelných podmínek, nebo pokud chcete jeho obraz změnit pomocí nějakých efektů (starý film, monochromatický film, otočení obrazu...), pak vám dobře poslouží program Windows Movie Maker, který najdete jako standardní součást systému ve Windows Vista i ve Windows XP.

Spuštění Windows Movie Makeru a import filmu

Ve Windows XP spustíte editor videa Windows Movie Makeru pomocí nabídky Start|Všechny programy|Windows Movie Maker. Ve Windows Vista stačí klepnout na tlačítko Start a do vyhledávacího políčka napsat Movie Maker. Systém během okamžiku najde a nabídne zástupce pro spuštění tohoto programu.

V seznamu úloh na levé straně klepněte na některou z položek ve skupině Import. Obraz můžete převést do počítače přímo z digitální kamery. Do Windows Movie Makeru však můžete importovat také již existující videosoubor v počítači. Jeho náhled se pak zobrazí v seznamu importovaných souborů, odkud jej přetáhněte do časové osy nebo políčka scénáře. Podle toho, jaký režim zobrazení filmu máte vybrán v nabídce ve spodní části okna programu.

Výběr vhodného efektu

Ve Windows Movie Makeru si nyní v nabídce zobrazující seznam importovaných médií vyberte zobrazení efektů. Pozor, nezaměňujte je s přechody, ty v tomto návodu nebudete potřebovat. Windows Movie Maker ve Windows XP nabízí trošku jinou paletu efektů, nicméně v těch základních se s verzí pro Windows Vista shoduje.

Pokud jste tak už neučinili, přepněte si zobrazení filmu do režimu scénáře. Pokud chcete ztmavit příliš světlý obraz na videu, pak na políčko s filmem přetáhněte efekt nazvaný Jas - snížení. Podobně můžete film zesvětlit přetažením efektu Jas - zvýšení. V panelu s přehrávačem pak můžete po klepnutí na políčko ve scénáři sledovat, jak se obraz filmu změnil.

Kombinace více efektů

Někdy je vhodné zkombinovat více nabízených efektů pro úpravu obrazu videa. Stejně tak můžete chtít využít další úpravy, které vám Windows Movie Maker pro obraz videa nabízí. Je tu zpomalování, otáčení obrazu, rozostření atd. Tyto efekty je samozřejmě možné použít najednou. Všechny, které chcete na film aplikovat, jednoduše přetáhněte na políčko ve scénáři.

Protože pořadí efektů může ovlivnit výsledný obraz, klepněte pravým tlačítkem na symbol hvězdičky v políčku scénáře. Z kontextové nabídky zvolte položku Efekty. Windows Movie Maker zobrazí seznam efektů, které jste na film použili a zároveň vám nabídne jejich uspořádání. Označte jednu z položek v seznamu Zobrazené efekty a přesuňte ji pomocí tlačítek Nahoru nebo Dolů. Poté seznam zavřete tlačítkem OK.

Použití efektu jen na část filmu

V tomto článku vás nechci zatěžovat návodem pro střih filmu a spojování různých částí do sebe. Nicméně může se stát, že nekvalitní bude jen část obrazu a vy tak nebudete chtít, aby se vybraný efekt aplikoval na úplně celý film. Totéž můžete vyžadovat u efektů, které provádí různé deformace obrazu. Pokud chcete ve Windows Movie Makeru aplikovat efekt jen na část filmu, musíte jej rozstřihnout minimálně na tři části.

Windows Movie Maker přepněte do režimu časové osy. Spusťte přehrávání filmu a vyhledejte místo, kde začíná část filmu, kterou chcete opatřit nějakým efektem. Tam ukazatel přehrávání zastavte. Klepnutím označte stopu s videem a poté klepněte na tlačítko Rozdělit. Poté pokračujte s přehráváním do místa, kde část filmu opatřovaná efektem končí, a opět proveďte jeho rozdělení.

Film nyní máte rozdělen na tři části. Prostřední část obsahuje ten úryvek filmu, který chcete opatřit nějakým efektem. Pokud jste rozdělení filmu provedli až po aplikaci efektů, pak tyto efekty vymažte (označením hvězdičky a stiskem klávesy Delete v režimu scénáře) z obou krajních částí filmu. Pokud jste video nejprve rozdělili, pak naopak efekty přetáhněte na prostřední část filmu. Podobným postupem lze pokračovat v aplikaci efektů na další části filmu.

Publikování filmu

Jestliže jste s úpravami spokojeni, naposledy si film přehrajte v náhledovém panelu. Poté klepněte na tlačítko Publikování filmu, vyberte položku Tento počítač a klepněte na tlačítko Další. Zadejte název filmu a vyberte složku, do které bude umístěn. V nastavení vyberte kvalitu a klepněte na tlačítko Publikovat. Vaše video bude uloženo jako soubor WMV do zadané složky. Ten pak spustíte běžným přehrávačem ve Windows.

Rozdělanou práci můžete uložit také jako projekt Windows Movie Makeru. To vám umožní se k této práci kdykoli později vrátit, změnit použité efekty a film znovu publikovat v jiné podobě. Použijte k tomu funkci Soubor|Uložit projekt.

Další články na téma: 
Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Dobrý den.
Mám jeden problém.Mám udělané video ve windows m.m.a ma cca delku 2min.,ale když tam přidám písničku která má cca 4 min,tak mi video něží až do těch 4 minut.Jak to mám udělat aby skončilo na těch 2minutách???

A jajek program je dobrej ještě na videa??

Jednoduše. Stejně jako stíháte video. Po vložení písničky dejte myš na její pravý okraj a kurzor se změní na červené něco. Klikněte a posuňte okraj písničky zpět doleva, aby končil zároveň s videem.

Programů na úpravu videa je celá řada. Zkuste třeba Adobe Premiere Elements 4.

Dobrý den,
mám problém: kdykoli ve WMM sestříhám a upravím video, zadám standardně Uložit film. Průvodce mi nabídne pojmenování, umístění výsledného filmu atd. a začne ukládat. Po chvíli (dřív, než začne vůbec běžet "modrý pruh") ale nahlásí, že "Program WMM nemůže uložit film do zadaného umístění". Přitom všechny podmínky (dostatek místa v cíli, dostupnost všech souborů) splňuju. Je možné, že mám prostě jen málo výkonný počítač? Že je výsledné video moc velké (má cca 9 minut a 120 MB)? Pokud ano, lze ho nějak rozdělit na víc projektů? Děkuji

To netuším. Pokud nemáte hodně starý počítač, nemělo by být takové krátké video problém.

Aha, tak to mám smůlu... A lze tedy už sestříhaný projekt rozdělit na několik kusů a uložit je zvlášť? Zkusil bych to...

Zdravím. Taky mi to nejde (misto na puvodnim HDD, na C taky, RAM CPU dost slusne)... Pro pokus jsem zkratil "film na 4 min a stejna hlaska... asi soudruzi z Malymekky nekde udelali chybu...

Ještě něco. Občas se to při práci sekne tak, že to odmítá spustit v pravém náhledovém okně klip. Objeví se hláška: ke zpracování tohoto příkazu není dostatečný prostor. V takovém případě pomůže jen restart aplikace, ale nemůže to souviset s potížemi s ukládáním? Prostor pro ukládání dočasných souborů jsem přitom kontroloval, ten je dostatečný...

Asi vám moc neporadím, třeba se ozve některý z ostatních čtenářů. Zkuste zkontrolovat volnou operační paměť, případně vyčistit dočasné soubory (Start, spustit napsat %temp% a smazat veškerý obsah nalezené složky s dočasnými soubory).

Ahoj,
koupil jsem videokameru s HDD 30 GB a zjistil jsem že WMM neumí stahovat video ve formátu MPEG k dalším úpravám. Neexistuje nějaký doplněk pro odstranění tohoto problému? Nerad bych kupoval jiný program na úpravu videa, protože ve WMM se už celkem slušně orientuju a nechce se mi dávat další peníze do programů, když mám jeden integrovaný v XP a slušně fungující...

Nevím, jestli je to standardní řešení, ale já prostě soubory z kamery konvertuju do jiného formátu pomocí nějakého konverteru. Nejspolehlivěji mi funguje Internet Video Converter - zdarma ke stažení třeba na Slunečnici, kde je jich ostatně mnohem více.
BTW - ale zrovna MPEG mi WMM normálně bere...

Mam Panasonic HDD SDR-H40, vysledna videa formatu MPG a prestoze se Movie Maker chlubi, ze format MPG bere, ve skutecnosti nebere. Ohledne kodeku (jake a kde stahnout) Mrkvosoft nabizi jen informaci typu "vase vozidlo jezdi na benzin, naftu, drevo a plyn, ale pokud chcete jet na drevo, ci plyn, motor se zadre bez aditiv". Coz je informace k nezaplaceni.

Asi takhle.Mám pocit,že pokud máme HDD a Vistu Basic,jsme v háji a nikdo nám nic neporadí,než něco z toho zahodit a koupit něco co bude spolu fungovat.Vyštudoval jsem a vyčetl,že WMM v Basicu asi MPEG-2 neumí, měla by to umět každá další vyšší Vista.Uvidíme,budu to zkoušet.

Dnes jsem dostal tip na Ware od Microsoftu ,,Windows Media Encoder" zdá se celkem spolehlivý, sice při covnertování se začne po chvílých sekat ale následovně při vkládání do WMM se převede na WMV, někdy to doopravdy zamrzí že WMM nepřijímá formáty typu MPEG

Dobrý den, pokaždé když se pokusím importovat video WMM se zasekne a musí být ukončen pomocí správce úloh nevíte v čem by mohla být chyba?

Mám prosbu o radu k WMM. Používám tento program k úpravě videa a zatím jsem neměl problém. Teď jsem chtěl stáhnout z kamery Panasonic NV-GS80 natočený materiál do počítače, ale stažený záznam je v PC sice stažen celý, jenomže zkresleně (trhavé pohyby, čas v kameře 47 minut se do počítače stáhne např.za 27 minut). Dělám chybu v nastavení parametrů WMM nebo je chyba jinde. Přehrátí filmu z kamery na televizoru je v pořádku (47 minut). Díky za odpověď (případně na mail: jkhruby@seznam.cz)

Dobrý den, zkuste využít naši Poradnu. Třeba někdo najde řešení. Já netuším.

Dobrý den. Mám problém a moc bych chtěla kohokoliv poprosit o radu. Vytvořila jsem si video o delce cca 45min ve WMM (dříve jsem všechna videa dělala v Pinacle studiu) a poté co jsem jej dost pracně vytvořila a chtěla jej publikovat do fimu nastal tento problém. Cituji: "Tento projekt obsahuje zdrojové soubory, kt. chybějí nebo byly po importu změněny. Projekt nelze publikovat jako film, dokud nebudou zdrojové soubory nalezeny nebo odstraněny z projektu."
Kdyz jsem importovala video z kamery stalo se mi, ze jsem jednu cast vlozila jinam (pod jinym jmenem) a pak ji kopirovala do slozky, kde byly i ostatni sekvence. Protoze mi to tuto hlasku psalo stale,tak jsem to z jednoho mista vymazala a ponevadz slo o veliky soubor neslo to do kose, ale pryc z pocitace. Je mozne ze slo o zdrojovy soubor, protoze se mi obrazky kt. jsem mela uz ve videu smazaly. Cast videa jsem tedy umazala a chybejici obrazky pravd. ze zdroj. souboru uz ve videu nejsou, takze by nemel byt problem. Asi :-( . Nektere sekvence byly zdvojeny, k tomu bohuzel doslo asi mym zmatkovanim a neznalosti tohoto programu. Vse jsem promazala a nechala jen jednou. Ale stale to hlasi tuto chybu. Uz si opravdu nevim rady. Stalo me to hodne casu a nerada bych, aby cele video vzeslo v nivec.Dekuji za kazdou radu. Raabová

Pokud je to opravdu odstraněné i z projektu, tak by to už hlásit nemělo.

Dobrý den,
při publikování sestříhaného klipu indikátor průběhu publikování stále přibývá (vzrůstá minutáž do konce), ale proces publikování se nikdy nedokončí...
Problém není ve velikosti souboru, nedoatatku místa na disku atp...
Díky za odpověď

Dobrý den, zkouším program WMM a chtěla jsem se zeptat jak můžu zlepšit kvalitu vložených fotek z digitálu. Musí tam být nějaký konkrétní velikost? Vždy když dám importovat obrázek a dám tam např nějakou fotografii, tak v závěrečné podobě,na velké obrazovce, kdy už běží ta prezentace jsou fotky rozmazané, přitom v prohlížeci se zobrazují v dobré kvalitě, pěkně ostré. Dá se tento problém nějak odstranit? děkuji za odpověď

To je závislé na výstupním rozlišení videa. To je zpravidla menší, než rozlišení původního obrázku.

kde se nastavuje vystupni kvalita videa? prece se nelze divat na velke obrazovce na slideshow sestavenou z obrazku v rozliseni 480x600? Nikde to nemuzu najit. Diky

Dobrý den,
při publikování sestříhaného klipu indikátor průběhu publikování stále přibývá (vzrůstá minutáž do konce, procento publikování se zasekne na určité hodnotě), ale proces publikování se nikdy nedokončí...
Problém není ve velikosti souboru, nedoatatku místa na disku atp...
Díky za odpověď

Dobrý den,
sestavuji video z jednotlivých fotek. Nevíte prosím, jak je možné upravit časovou délku, po kterou se fotky mají zobrazovat? Na časové ose nelze nastavit na zobrazení snímku na počet vteřin, který potřebuji. Velmi děkuji za každou radu!:-)

Přepněte se na Časovou osu a jednoduše natáhněte pravý okraj rámečku s obrázkem tak, aby tento rámeček zabíral na ose požadovanou délku.

Já to řeším jednoduše tak, že tutéž fotku tam vložím vícekrát za sebou, podle toho jak dlouho chci aby se zobrazovala.

Ahoj,
Když se pokusim přidat video ve formátu avi natočené na fotáku tak mi to napíše toto:Soubor C:\Documents and Settings\Eva\Dokumenty\PB140009.avi nelze importovat, protože v počítači není instalován kodek požadovaný k přehrání souboru. Pokud jste se již pokusili kodek stáhnout a instalovat, ukončete a znovu spusťte program Windows Movie Maker a pokuste se soubor importovat znovu.
Přitom v MOžnostech mám zaškrtnuto Stahovat kodeky automaticky. Nevim co s tim,už jsem z toho fakt na nervy. Díky za radu.

Hm... Ne všechny kodeky to dovede stáhnout automaticky. Jaký je to foťák? Možná by pomohla instalace CCCP. Zcela určitě pomůže nainstalování kodeku od výrobce foťáku.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak mohu video, stažené z youtube, přenést do WMM tak, abych následně mohla upravit hudbu a popřípadě přidat nějaké fotky.
Děkuji za radu.

Dobrý den prosím o radu... Mám natočená videa z digitální kamery... importuji je, vložím do časové osy a když to chci spustit tak mi jde jen zvuk... co mám dělat...?

Taky bych se chtěl připojit do diskuze.
WMM se mi zdá jako docela dobry.
Corel VideoStudio X2 mi na počitači moc svižně nejede a padá mi na WinXP.
Pinacle 10 na tom není o nic líp.
A u AVS Video Editor mi zase nejede náhled.

Jenže ve WMM mi nejde uložit sestřich cca 15min dlouhý. :( Po asi 20min to zahlásí, že je chybný zdroj, nebo uložiště neexistuje a nebo není dostatek volného místa na disku. Všechno mám ale v pořádku a když jsem ten samý projekt zkoušel na jiném počítači, tak se to zachovalo uplně stejně :( nevím v čem je chyba..

Čím převádíte video ve formátu MOV do něčeho, co pak jde bez problémů editovat v WMM?

Díky za odpovědi.

Dobrý den, potřebowala bych vědět když mam windows xP a ten windows movie maker tak bych potřebowala do videa vložit nákej jinej efekt, jako víte že by sme tam mohli do videa vložit jiný pozadí nebo tak prostě, nebo vložit tam jinný věci který by mohli bejt i na thom člověku

Dobry den
mohol by mi niekto poradit? mam taky problem že ak dokončim video tak dam ho uložit a ked si ho idem pozriet v PC a otvorim´to uložene video tak mi ho otvori vo WMM na časovej osi a mam jednu otazku nedalo by sa to normalne pozriet dajme tomu vo winampe alebo inde lebo ked mi to otvori cez windows movie maker tak je to take divne a napriklad ked chcem dat to video niekde na niejku stranku tak mi to nejde pričom mojim kamoškam to ide v pohode
prosim poradte mi niekto
Dakujem

Dobry den, mam problem s vypalenim publikovaneho projektu. Vypalovani se spusti, spusti se i kodovani, ale po par minutach se objevi hlaska, ze nelze vypalit "nespecifikovana chyba". Muzete mi prosim poradit, co s tim? Dekuji.

Dobrý Den,
Mám problém stím,že když importuju video do Movie Makeru a pak ho chci přetáhnout do Scénáře nebo Časové Osy tak to přetáhnu a nejde mi to tam dát a scénář je prázdný skoušel sem i kopírovat a vložit ale nejde mi to.Předem děkuju za odpověď

chtěl bych se zeptak proč při vkláání widea mě to napíše že potřžebuju nějaký kodek..prosím newíte kde se tohle da stahnout nebo čím to je?..děkuju odepisujte prosím na email...

Dobrý den,mám vistu a když přetáhnu video do WMM tak mi to že WMM přestal pracovat a vypne se.co s tím?díky

Při přetahování souborů do scénáře nebo časové osy WMM se PC vždy sekne.CPU je Athlon 2GHz,paměť 1024GB,HDD 160 GB.Je tento PC pro střih videa málo výkonný?

na některých pc tento program prostě nefunguje i když sestava je jakkoliv silná,jedině zkusit kodek pack

Dobrý den. Mám tykový problémek s wmm. Začal jsem dělat dávat dohromady video o délce cca 4 minuty, avšak když jsem mezi jednotlivé záběry chtě lvložit nějaké to prolnutí tak se mi to samo vyplo aniž by to napsalo jakoukoliv chybovou hlášku. Moc prosím o pomoc. Předem děkuji

Já bych se chtěla zeptat, kde to stáhnu..když si to někde stáhnu, buď mi to nejde spustit nebo nic...mám windows XP a někdy se i píše, že to má být v PC, ale nikde sem to nenašla..poradily byste mi? díky?

pokud máš windows sp3 tak to tam nenajdeš stáhni si víc verzí a vyzkoušej naistalovat

hele kde najdu movia maker pro vistu dík hlavně nééé 2.1 ta mi nejde dík posli mi na mail adresu nebo na skye Michal.Paur1 dik

Windows Movie Maker 2.6 je zde http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=... Měl by opravovat problémy jak ve Vistě, tak v XP

Ahoj,
dokud jem měl kameru na kazety (8mm) WMM mi bez problémů přesunul videosoubory a mohl jsem s nimi pracovat. Teď mám kameru s HD, soubory ve formátu .mpeg a musím je před prací převést na formát .wmv. Existuje jiná cesta, jak dostat video z kamery do WMM bez převádění a tím i zhoršování kvality výsledného filmu?
Díky za odpověď

nainstaluj si Ulead VideoStudio např. Ver 11

Stažené video z kamery Panasonic SDR-H40 mi lze přehrát v progr. Windovs Media Player, ale pokud ho importuju do Windows Movie Maker, kde bych chtěl video upravit, přehrává se mi jen zvuk, v rámečku pro náhled videa je jen černá plocha.
Může mi někdo poradit?

Dobrý den, mám problém. Mám Movie maker ve Vistě a vše mi ještě před měsícem klapalo a ted řeba roztříhám film a chci ho dát na časovou osu a nejde to! Soubory jsou ve stejném formátu jako předtím žádné změny. Děkuji moc za pomoc.

odinstaluj a znovu nainstaluj

a jak se to stáhne

Windows Movie Maker je standardně ve Windows, případně můžete stáhnout nejnovější verzi - viz odkaz v komentáři o něco výše.

Ahoj prosim co mám udělat proto aby fotky ktere pridam do WMM a chci si z nich udělat nějaké video s přechody a hudbou nebyly ve finale tak hnusně rozmazané?? Jsem z toho už dost zoufalý vyzkoušel jsem několik programu a ve všech je to to stejné :(

měl by jsi zkonvertovat vidoo ve vyšší kvalitě

měl by jsi zkonvertovat video ve vyšší kvalitě

když to neumiš tak to nedelej!

dobry den prosim mam dotaz nedavno sem si wmm stahl protoze mi nejak zacal blbnout sony vegas movie studio tak sem ho stahl a kdy pridavam ten effect tak nvm jak ho dat do te casove osi pls poradte diky moc :)

nebo jako teda vnm jak to mam rozdelit takhle

je tam nástroj na rozdělení klikneš a dáš rozdělit klip a pak do mezery kde se ti to rozdělilo vložíš ten přechod

Dobrý den,mám problém v wmm,sestříhal jsem si video ze 3 filmů,v projektu mi to hraje dobře,ale když dám publikovat film tak se mi to uloží s zeleným pruhem,jako by to bylo zakodované.Jde s tím prosím něco dělat?

nainstaluj si pack kodeků a nebo zkus přehrát video v jiným přehrávači než je media player

Pomozte mi prosím! Mám windows movie maker pro windows vista. Používala jsem to dost dlouho! Normálně mi to fungovalo, ale teď mi to najednou blbne! Když importuji video bere mi to jen zvuk a obraz prostě nikde! A to se mi stává i u mých videí, i u stažených. Taky se mi ale občas stane, že nějaké video mi to bere. Nevím co z tím mám dělat. Ty videa, které mi to bere a které ne se nejspíš v ničem neliší, oba jsou ve formátu *.avi... poraďte někdo pls

Váš systém má asi problém s kodeky. Vyhledejte si tu na webu CCCP a nainstalujte tento balíček.

Dobrý den! Prosím, potřebovala bych poradit.Přečetla jsem si tu, že s formátem mpg. z kamery Panasonic HDD 30 při importu snímků bývá problém. Jsem na tom stejně. Zkoušela jsem video i konvertovat (Any video Converter, Internet Video Converter-ten mi nefungoval vůbec!)a nic nefunguje. Nešlo mi to ani zkonvertovat, tak nevim, oc dělám špatně.Ten Any video Converter se sice tvářil, že mi klip opravdu konvertoval na formát wmv.,ale když jsem pak takhle upravený klip chtěla importovat do Windiws Movie Maker,chovalo se to stejně jako předtím.Vždycky se tam napíše, že soubor "nelze importovat. Rozhraní obsahuje příliš mnoho metod, takže nemůže generovat události." Vůbec téhle hatmatilce nerozumím :-D Prosim, poraďte někdo, co si počít a nebo aspoň doporučte nějaký jiný program, se kterým ten 20minutový filmík prostě půjde vytvořit! Nějak to přece ty lidi dělat musej, když jsou filmů všude mraky!:-D Děkuju moooc!!!

Mám problém, moje verze Movie Makeru v neurčitých intervalech padá a novější verze není k nalezení, prosím poraďte

Dobrý den, nikde nemůžu stáhnout Windows Movie Maker na úpravu videí,hledala jsem všude.Prosím mohl byste mi poslat odkaz kde program stáhnu,předem Děkuji

Dobrý den, nikde nemůžu stáhnout Windows Movie Maker na úpravu videí,hledala jsem všude.Prosím mohl byste mi poslat odkaz kde program stáhnu,předem Děkuji

Chci se zeptat. Když mám nahrané v počítači video z foťáku, můžu ho sem nějakým způsobem vložit..? jestli jo, jak? mě to totiž nejde..

Dobrý den, začal sem používat tenhle prográmek (movie maker)na prezentaci fotek, ale proč ve finále na vypáleném disku jsou fotky v horší kvalitě - nezaostřené a mázlé .. :(.
Poraďtě prosím na jaký program bych se měl zaměřit, aby po vypálení byly fotky v prezentaci stejně kvalitní jako originál ..
Díky

Milý uživatelé,chtěla bych se zeptat jaké znáte všechny programy které jsou skvělé pro upravy videí bo dělání videí..;) Cokoliv co mohu stáhnout z nějakých stránek apd..Byla bych moc ráda,kdyby mi někdo odpověděl,napsal,poradil atd.. Můj E-mail je -> bobika.a@seznam.cz ...Děkuji Vám :) Krásný večer(den) atd..:)

jak se spomaluje odepisujte prosim na em@il diki :):):) plzz diki

Ahoj,
s WMM se mi prihodil takovy problem (a i jsem cetl ze ho mela spousta dalsich lidi..)
Kdyz jsem se pokusil o import videa, napsalo mi to neco jako Pokud jste se již pokusili kodek stáhnout a instalovat, ukončete a znovu spusťte program Windows Movie Maker a pokuste se soubor importovat.. zkousel jsem ruzne kodeky a vse co jsem nasel, ale bylo to na dve veci..
po dvou mesicich sem konecne nasel soustavu kodeku pro windows, a WMM konecne funguje.. :)
tak pokud tu jsou nekteri, kteri meli stejny problem, tady je reseni- http://www.slunecnice.cz/sw/kodek-cz/

dobrý den. ja mam problem s Windows Movie Maker když tam něco dělam s videem tak se vždy jedno nějak sekne a uš to dal nejde . co bych s tim mohl udělat?

Mám kameru Panasonic NV-GS90 na DVC kazety. Po ukončené digitalizaci v programu WMM se mi při přehrání ukáže nejdřív obraz a teprve o hodně později zvuk. Jak se v tomhle programu dá zvuk s obrazem synchronizovat?
Děkuju za odpověď

Ahoj,
mám takový problém. Stáhla jsem si Movie Maker ,ale chce to po mě ještě Windows Vista.. já se v tom moc nevyznám a ptám se jestli to je nějaký program..který se dá stáhnout.
S tímhle nemám skušenosti.
Dík za odpověď.

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat jak se sestřihávají videa .Např. když točíme seríál a uprostřed serialu řeknu neco blbe jak to vystřihnu.Když chci zkrátit konec de to ale když chci vystřihnout neco s prostředka tak nevím jak .Prosím o radu.

Zdravím,
Mám dotaz. Odešla nám miniDV kamera a uvažujeme o nové. MiniDV už sehnat nějak nejde a tak uvažujeme o HDD kameře. Máte někdo nějakou zkušenost s úpravou videa z takovéto kamery? Pracovali jsme s Pinnacle a nebo Sony Vegas a dělali si své domácí videa a nikde se nemůžeme dohledat toho jak je to u HDD kamer jak se tam zpracovává a upravuje video.
Díky za jakékoliv info.

dobrý den mám prozbu chcu se zeptat kdyz v w.m.m. vložím video a pak jěště písničky jak mam zrušit zvuk videa a aby byla slyšet jenom písnička ? děkuji za odpověd

naschledanou

Dobrý den,

chtěla bych poradit prosím, jestli někdo nevíte,jak mám ve filmu zesílit nebo zeslabit vloženou písničku. Nechci totiž, aby písnička končila v půlce,ale chci ji postupně zeslabit.

Děkuji.

Tak docela jednodušše.

MediaCoder:
Mód úlohy - demux
načíst video
menu Demux
povol demux/ demuxni audio (vyplnit příponu pro audio)
Start - tím se ti uloží audio stream na disk (demux)
Otevřeš si Audacity, načteš to audio, označíš myší konec a trochu potáhneš - na výběr aplikuješ Efekty/ Do ztracena
Exportuješ jako Mp3 či jiný vhodný formát
Znova MediaCoder
Mód úlohy - normal
Načíst tvé video
Video: povolit, kopírovat video
Audio: Povolit, externí soubor (navedeš ho na tvůj upravený audio stream), kopírovat audio
Kontejner - vyber původní, co byl
Překóduj - hotovo.

Dá se to někde stahnout?

Dobrý den,

mám Vistu. Udělala jsem už mnoho videí a program běžel bez problémů a jsem s ním moc spokojena. Až teď nevím, čím to je, prostě jsem zjistila, že když dám Uložit do PC /na plochu/ , tak se mi video nezobrazí na ploše, přitom když se dokončí projekt uložení a zmáčknu Dokončit, tak se mi video promítne, ale na ploše není. Tak jsem zkusila jej hodit do flashky a také se zde nezobrazí, a to místa je plno. Při ukladání se mi nezobrazuje kolik času zbývá + ta zelená kolonka také ne. Už nevím co bych mohla udělat. Restartování PC také nepomohlo.
Děkuji za odpověď

prosím poradí mi někdo kde se dá sehnat do windows movie maker čeština? chtěla bych si udělat nějakou úpravu videa ale nevím jak na to a už vůbec tomu nerozumím když je to v angličtině.děkuji

Chtěl bych se zeptat vždy když spustím movie maker a chci do něj dát video tak mi to hodí error že nemám nainstalované kodeky ale video mi přehrávat jde nevíte někdo jak ho teda do movie makeru dat?

Dobrý den...mohu se prosím zeptat??? mám VMM už hodně dlouho ale teď bych k němu chtěl vědět něo víc takže...1.MÁ VMM NĚJAKÝ EFEKT NA ZPOMALENÍ VIDEA NEBO ZRYCHLENÍ

2.LZE DO VMM VLOŽIT MALÝ OBRÁZEK DO PRAVÉHO ROHU JAKO LOGO???

předem děkuji za odpoědi...

Jak vložím video na facebook?? Píše mi to že mám špatný program jak to tedy dát do wmv? Děkuji

Chci se zeptat mám video z foťku v MOV jak ho vložím do WMM píše mi to že to nejde jak to tam dát? Děkuji

Dobrý den,
mám taky problém,rozhodla jsem se vytvořit video v movie makeru. Videa z fotáku normálně jdou,ale když chci importovat video stažené z netu,ukáže se mi tam tohle :
C:\Users\uživatel\Desktop\Nová složka (2)\2DWqtrwlQic.avi nelze importovat. Požadovaný kodek nebyl automaticky stažen, protože není zaškrtnuto políčko Stahovat kodeky automaticky v dialogovém okně Možnosti.
Problém ale je, že v možnostech není žádné zaškrtnutí Stahovat kodeky automaticky.....
Děkuji za radu

Dobrý den,už několikrát jsem dělala prezentaci z fotek a pak si je vypálila na cd,ale tet když si prezentaci vytvořím tak po uložení ve scénáři všechno běží ale obrazovka je černá.Už jsem to předělávala třikrát a nevím si stím rady.Poradíte mi někdo prosím?

je možné vložit text do fotek nebo videa na jakékoli místo nebo pouze zarovnat doleva - doprava - doprostřed jak je v nabídce?

Dobrý den,
prosím o vysvětlení toho jestli se ve WMM u W XP,dá utvořit video ( nahrávka )složená z foto,videa,titulků a s doprovodem hudby a to všechno v jednom ?A na jaký typ DVD se toto v tomto WMM dá vypálit.
Dá se po vypálení tato nahrávka, " prezentace " dá přehrávat i ve stolním DVD přehrávači ?Mám DVD přehrávač TOSHIBA SD-38.
Děkuji za odpovědi na mé vyloženě laické otázky.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Docela rychle jsem se naučil pracovat s Windows Movie Makerem, ale po uložení videa do počítače se mi ve videu objeví obraz pouze na polovině a druhá polovina videa je zelený obdelník. Nemáte nějakou radu, jak to odstranit, nebo co dělám špatně? Díky za odpověď. Bob Beníček

Mam publikovany film, (video prezentacie fotiek s hudbou) ktroy by som cche lrozdelit na dajme tomu 3 sekvencie, tj ak s iho pustim napr vo Win media player, tak by som mal v table so zoznamom moznost si vybrat dane 3 sekvencie, tj nemusel pozerat video v celej dlzke ale si vybrat ktoru cast by som s ipozrel.
Ale neviem sa k tomu v Movie Maker-i dopracovat. Vedel by mi niekto pomoct?
Dakujem Vam velmi pekne

Prosím, potřebovala bych radu. Udělala jsem si video dlouhé cca. 6min a když ho chci uložit do počítače, tak se mi vůbec neukazují a minuty, které zbývají do uložení, stále přibývají. Jdou až do nekonečna.... To je problém s jedním videem.
S novým videem, které jsem si dělala včera je takovýto... Udělala jsem asi půl videa a pak mi najednou program přestal odpovídat a já jej musela vypnout (to je celkem normální... už jsem si na to zvykla), ale když jsem na video najela znova, na stejném místě mi to zase spadlo... a spadlo... a spalo... udělalo mi to 10x... tak jsem si řekla, že to nechám tak a zkusím to druhý den, ale dnes už se mi program ani nezapl... načítal video, načítal a najednou se mi opět objevila cedulka: Program neodpovídá... Co s tím mám dělat? Já ty videa vážně nechci dělat znova a navíc myslím, že by dopadla stejně :((

Dobrý den,

potřebovala bych vědět jak tímto programem vytvořím video např. formátu avi., aby bylo možno přehrát v DVD přehrávači. Je to nějak možné a neztratín tím moc kvalitu?

Dobrý den, měla bych dotaz..jak můžu převést formát Movie Makeru na něco jiného, aby se to dalo nahrát např. na youtube?

chtěla bych si stáhnou zdarma WMM, ale při instalaci mi vyběhne hláška, že lze pouze s windows vista. Kde si ho můžu stáhnout zdarma? Nebo nemůžu, když používém windows xp?
díky za radu.
K.

WMM stiahnes na http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows/downloads/get-movie-maker . Ale pokial chces robit HD a full HD video, doporucujem ti skor program PowerDirector10 64bit... idealne k tomu min 4GB RAM a samozrejme 64bit operacny system.

Dobrý deň! Skladám videoklip z obrázkov a videosekvencií. Pri prehrávaní v MovieMaker-i sa prehráva celý klip korektne. Po publikovaní sa časť s fotografiami prehráva bez problémov, videosekvencie sú len v hornej polovici obrazovky prehrávača - spodných 50% je pás zelenej farby. Za prípadnú radu ďakujem.

Dobrý denKdyž udělam film jsem přihlášená a chci ho dát  na youtube a mám asi 2:15min. tak mi to nejde a´t dám jakýkoliv rozlišení... čím to je?! 

Reklama