Zdarma: Photoshop CS6 je nyní na webu Adobe ke stažení v ukázkové verzi

0

Veselé Vánoce! Proč? Adobe rozdává Photoshop, ovšem má to malý háček: zdarma můžete používat samozřejmě verzi testovací, nikoli finální. Photoshop CS6 beta nicméně obsahuje kompletní sadu funkcí (funkcionalita se rovná edici Photoshop Extended CS6), takže se tak jako tak jedná o velice zajímavou nabídku. A víte, že se říká, abyste darovanému koni na zuby nekoukali.

Podobně dovoluje Microsoft bez poplatku používat své operační systémy i jiné produkty, které ještě nebyly zcela dokončeny. Naposledy jste si takto mohli stáhnout Windows 8 Consumer Preview. Adobe naštěstí pro nás volí podobný přístup. Pokud vás zajímá, co nového vývojáři chystají pro Photoshop CS6, máte jedinečnou příležitost zjistit to na vlastní kůži. Pokud patříte k lidem, kteří často upravují fotky a hrají si s grafikou, navštivte adresu www.adobe.com/go/photoshopcs6. Smiřte se ale s tím, že beta neobsahuje český překlad.

 

Jako obvykle se vývojový tým zaměřil na optimalizace, aby Photoshop běhal svižně na co nejširším spektru počítačových sestav. Rodina nástrojů Content-Aware se dočká rozšíření o Content-Aware Patch, který poskytuje vyšší kontrolu nad úpravou snímků. Content-Aware Move zase využijete při přesouvání objektů na nové místo v obraze. Adobe má velkou radost z grafického enginu Mercury, s nímž se dočkáte razantního zrychlení běžných operací jako ořezávání vybraných oblastí. K ruce máte také přepracované designové nástroje a nové styly. A ve vektorových vrstvách můžete konečně používat přerušované čáry.

Pokud se chcete Adobe nějak odvděčit, poskytněte firmě zpětnou vazbu. Konečná verze Adobe Photoshop CS6 vyjde zhruba v polovině roku.

Zdroj: Adobe Labs | Tisková zpráva

1 komentář

  1. Docela souhlasím, vnořené dlaždice by pro mě byly mimořádně praktické a Metro by pak nahradilo starou nabídku start a možná i předčilo, to samé Charm a Start, podle mě je škoda schovávat je do rohů a objevovat myší, navíc docela často něco nefunguje a místo objevení se Charmu počítač na půl minuty zamrzne…

    A pak místo pin to taskbar bych uvítal pin to quick launch, chci mít malé ikonky používaných programů, co nezaberou moc místa třeba ve třech řádcích a pak spuštěné programy, kdyby někdo zkompinoval quick launch s těmi mořnostmi zobrazení nejčastěji spuštěných a připnutých složek, dokumentů a tak, tak bych byl velmi spokojený uživatel:D

  2. Pokud Microsoft neumožní jednoduše vypnout metro na W8 zvysoka kašlu. Nebudu chtít ani jakékoliv odstraňovače metra od třetích stran – musí to umožnit samotný microsoft jinak zůstávám na xp/vista/7/linux.

  3. Škoda, že nikoho nechce napadnout, aby bylo Metro místo plochy. Mě osobně chybějící obrázek na ploše nevytrhne, složky se stejně nahradí dlaždicema a ten přechod na Win 8 by kdekoho bolel o dost méně.