Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Zelená pro upgrade z XP na Windows 7

Microsoft se rozhodl vyjít vstříc mnoha uživatelům operačního systému Windows XP, kteří se rozhodli přeskočit poměrně chladně přijatou Windows Vistu. K zakoupení tak bude upgrade médium na Windows 7 za menší peníz, než by stál zcela nový systém, nicméně takový skok přes celou jednu generaci systémů Windows si vyžádá své oběti.

Rozloučit se budeme muset s přímým upgradem, kdy se při instalaci zachovají veškerá data a nastavení. Při přechodu na sedmý level tak nastane potřeba zformátovat disk, ideálně ještě předtím zálohovat svá data. Microsoft údajně pracuje na nástrojích, jež by tento přechod měly zjednodušit, avšak o nich prozatím mlčí.

Od 14. dubna nynějšího roku navíc přejde na rozšířený model podpory ze současného mainstreamového. V praxi to znamená omezení aktualizací pouze na ty bezpečnostní, přičemž k těm zbylým se dostanou jen vyvolené firmy.

Zdroj: Neowin

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

takže je to vlastně upgrade bez upgradu :)

No to zase přímo ne. Jak jsem psal, vyjde to levněji, jen ta instalace musí být provedena jako čistá.

Jinými slovy je to upgrade jen ve vztahu k licenci, nikoli k možnosti bezbolestného povýšení běžícího systému.

Nejspíše ano, ale možná z těch nástrojů co Microsoft vyvíjí, aby s upgradem pomohly, vzejde něco zajímavého. :-)

"...bude potřeba zformátovat HDD, ideálně předtím ještě zálohovat data..."
Jestli se bude formátovat disk, tak je NUTNÉ předtím zálohovat data, ne? Navíc: Čistá instalace neznamená, že je potřeba zálohovat data a formátovat, protože instalátor soubory ze starého systému přesune do složiky Windows.Old na rootu HDD.

Reklama