​S​ervice Pack 2 pro W​indows 7 již ve vývoji?

0

Redmondský gigant oficiálně mlčí, už jen z logiky věci ale jasně vyplývá, že se druhý servisní balíček pro zatím poslední operační systém pro osobní počítače z dílny Microsoftu opravdu chystá.

Windows 7 se na pultech obchodů objevila 22. října 2009 a po více než roce se nacházíme pouhých pár kroků od oficiálního uvolnění prvního Service Packu. To se má podle všeho stát nejpozději do konce prvního čtvrtletí. Přitom je jasné, že vývojáři nebudou zbytečně zahálet a do vývoje druhého Service Packu se pustí co nevidět.

Vzhledem k tomu, že se stále čeká na ostré vypuštění prvního servisního balíčku, nemůžeme v blízké době čekat žádné informace o jeho nástupci. Ten se neoficiálně prý připravuje už od října minulého roku a myslím, že neexistuje důvod této zprávě nevěřit.

Microsoft po tak krátké době na trhu velice oblíbeným Windows 7 ještě alespoň jeden Service Pack dopřeje, minimálně z principu. Sice se neví, zda započaly práce na samotném vývoji, nebo se teprve spustilo plánování, nakonec se ale SP2 s nejvyšší pravděpodobností dočkáme. Dle prvotních odhadů by jej Microsoft mohl vydat v polovině roku 2012, čemž by odpovídala délka vývoje – výroba prvního servisního balíčku pro Windows 7 nejméně rok zabrala. K tomu musíme připočítat dobu mezi dokončením a skutečným uvolněním na veřejnost a dopracujeme se právě k výše uvedené polovině následujícího roku.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!