PUBG je nejpopulárnější hra současnosti. Na Steamu má 5× více hráčů než ostatní

5

V anketě The Game Awards 2017 byl PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) ve výběru pěti nejlepších her roku. Za titulem přitom nestojí žádné velké studio, ale nadšenec Brendan Greene, který původně tvořil mody pro českou Armu 3 a DayZ.

Jde o neuvěřitelný fenomén. Hra vyšla letos v březnu na Steamu v předběžném přístupu a od té doby si ji koupilo již přes 20 milionů uživatelů. Podle aktuálních statistik PUGB denně hraje 2,5 milionu hráčů, pětkrát víc než Dotu 2. Z early accessu hra vystoupí příští týden 20. prosince. Toto úterý se PUBG objevilo také v předběžné verzi pro Xbox One (o PS4 se zatím oficiálně nemluví).

O co jde? PUBG spadá do dnes populárního žánru battle royale, jehož zájem zesílil po uvedení filmů Hunger Games. Dříve bychom jej označili za multiplayerový režim last man standing, battle royale není ale tak arkádovitý, jde více o hardcore záležitost, kde hratelnost ovlivňuje počasí, balistika a hlavně výbava hráče.

PUBG funguje na otevřené mapě 8 × 8 km a vy jste jedním ze 100 hráčů, kteří vyskáčou padákem z letadla na libovolná místa. Musíte okamžitě najít zbroj, zbraně nebo dopravní prostředek, protože vám půjde po krku ostatních 99 hráčů. Nebo vy jim. Vyhrává ten, kdo zůstane žít jako poslední. Hrát můžete třeba minutu, to když přistanete v místě, kde jsou i ostatní a ti se rychleji dostanou k bouchačce. Kola pak trvají nanejvýš půl hodiny.

Hra totiž neumožňuje, abyste se někde zakempili a vyběhli na poslední přeživší. Mapa se postupně v kruhu zmenšuje a vy se musíte přesunout do středové oblasti, jinak utrpíte zranění a následně zemřete. Nakonec je mapa tak malá, že hráči budou maximálně pár metrů od sebe a k souboji bude muset dojít. A ať už vyhrajete, nebo zemřete, okamžitě se můžete přihlásit do lobby další hry, počkat na dalších 99 lidí a jede se od začátku.

PUBG je nejpopulárnější hra současnosti. Na Steamu má 5× více hráčů než ostatní

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. Po odhodlání se na to podívat musím uznat, že hra vypadá zajímavě, ale má jeden pořádnej háček. Pohled třetí osoby. Stačí kouknout na pár videí, je to veskrze kolem pobíhání kolem rohu a koukání za něj, až se přiblíží někdo, kdo o vás nemůže mít tušení. Mít to dovolený jen pohled z vlastních očí, asi bych do toho ty prachy na zkoušku dal, ale takto smůla.