Tohle je 10 nejstahovanějších aplikací za poslední dobu. Používáte je také?

10
App Store Google Play

Druhé čtvrtletí tohoto roku poznamenala pandemie koronaviru, ale možná i díky tomu uživatelé zatím nejvíce v historii stahovali mobilní aplikace. A rekordně je i používali. Statistiky kombinují Google Play a App Store/iOS.

Jenom za duben strávili uživatelé v aplikacích 200 miliard hodin. Za čtvrtletí pak dosáhl počet stažení čísla 35 miliard a suma za ně utracená činila 27 miliard dolarů. Google Play je proti App Storu asi 2,5× větší a také mnohem zajímavější pro hry. Když ale dojde na placení, platforma iOS vydělá proti Androidu dvojnásobek.

Nejvíce vyrostly aplikace v souvislosti s karanténou. Tedy Zoom pro videokonference či Google Meet. Nejstahovanější hrou byla Save The Girl (znáte to někdo?) a nejvíce aktivních uživatelů má stále PUBG Mobile.

Nejlepší aplikace v Q2 2020
Žebříček oblíbenosti aplikací v Q2 2020

Mezi neherními aplikacemi vede stále TikTok a uživatelé v něm tráví i nejvíce času. Nejvíce aktivních uživatelů má ale Facebook. Do první desítky se dostala i skvělá chatovací aplikace Telegram, která má i velké množství aktivních uživatelů a v žebříčku je těsně za Spotify. Masy uživatelů jsou však na WhatsAppu a Messengeru. Zkuste si v kvízu porovnat, jak jsme na tom s ostatními.

Používáte na mobilu tyhle aplikace? (lze zvolit více možností)

zdroj: App Anie, Techcrunch

Tohle je 10 nejstahovanějších aplikací za poslední dobu. Používáte je také?
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73%) 20 hlasů

10 KOMENTÁŘE

  1. Krom Whatsappu sem tam pustím i Spotify. Ostatní mě naštěstí míjí. TikTok je pro mladý a ještě celebrity (ty se chytnou každé blbosti, jen aby se o nich chvíli zase psalo). Potkal jsem se v kempu s partou mladých dětí (8-12let) a Ti TikTokem žijí, jestli jsem to dobře pochopil, tak je to něco jako Instagram, ale s mini videi.