10 nejstahovanějších mobilních aplikací za leden 2021. První jsou Telegram a TikTok

0
Telegram a WhatsApp
Telegram a WhatsApp
-
Zdroj: Cnews.cz

Aférka kolem WhatsAppu významně zamávala statistikami počtu uživatelů komunikačních aplikací. V žebříčku se dočkal velkého pádu a na špici jej nahradily Telegram či Signal. V celkovém počtu uživatelů zatím ne, ale aktuální oblíbenost hovoří jasně.

Podle analytiků ze SensorTower se v lednu na první místo v počtu stažení dostal komunikátor Telegram. Ten předběhl TikTok, Signal a tři Zuckerbergovy aplikace (Facebook, WhatsApp a Instagram).

Telegram si v tomto období stáhlo na 63 milionů uživatelů (čtvrtina stažení proběhla v Indii, což je pro Google Play největší trh). TikTok ale skončil jen těsně druhý s 62 miliony. Velká část stažení proběhla v domovské Číně, ale i ve Spojených státech. Jedno stáhnutí máme na svědomí i v redakci, ale šlo jen o studijní účely.

V AppStoru pořád vede TikTok, ale na iPhonech je populární iMessages a telefonů s Androidem je více. V celkovém součtu se tak v lednu stal nejpopulárnější aplikací právě Telegram. Pokud by ale žebříček zobrazoval pro společnosti nejvýdělečnější aplikace, TikTok je první. Čínská videosociální síť svým autorům přináší na reklamě více než YouTube.

Nejlepší aplikace pro mobily za leden 2021
Nejlepší aplikace pro mobily za leden 2021
Nejlepší aplikace pro mobily za listopad 2020
Nejlepší aplikace pro mobily za listopad 2020

V prosinci byl přitom WhatsApp třetí (v listopadu dokonce první) a Telegram až devátý. WhatsApp se dočkal velmi negativních reakcí po oznámení zkraje roku, že bude sdílet některá uživatelská data s Facebookem. Do určité míry se to ale dělo již delší dobu.

Vyměnili byste WhatsApp za něco jiného?

Ač to řada uživatelů nevnímá, reálně jde o jednu firmu. Facebook koupil WhatsApp v roce 2014 za 16 miliard dolarů krátce po tom, co Rakuten odkoupil zase dalšího kecálka Viber. WhatsApp od té doby rostl a žil si vedle Messengeru (i když Facebook jistě zvažoval i nějakou formu sloučení). O pár let později ale WhatsApp opustili jeho zakladatelé a Facebook přidal své jméno nejen k WhatsAppu, ale i Instagramu.

Lupa: Nevěříte Telegramu ani Signalu? Tady jsou komunikační aplikace pro opravdové „privacy freaky“

Bude zajímavé sledovat, jak to WhatsApp ustojí. Konkurence mezi komunikátory je velká a aplikace Telegram či Signal jsou vnímané mnohem více pozitivněji.

10 nejstahovanějších mobilních aplikací za leden 2021. První jsou Telegram a TikTok
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů