10 tipů, jak dovést svou pracovnu nebo kancelář k dokonalosti

2

V pracovně chcete mít většinou dokonalý řád a pořádek. Nemůžete se zbytečně zdržovat. Díky Favi si zařídíte stylovou a dokonale efektivní pracovnu, nebo s našimi tipy doladíte svou stávající.

1

Pracovní stůl

Designový, masivní nebo naprosto klasický? Jaký máte vkus, takový si vyberte i pracovní stůl. Toužíte po jednoduchém, velkém, dřevěném stole s jedním šuplíkem uprostřed nebo dáte přednost stolu s nastavitelnou výškou? Pomocí filtrů rychle najdete ten svůj.

2

Šuplíky pod stůl

Potřebujete extra box se šuplíky na další dokumenty, abyste nemuseli mít šanony na stole? Výborně slouží zásuvkové kontejnery na kolečkách – některé mají i zamykatelné šuplíky.

Úložné prostory nejen na zeď

Vybrat si můžete police, nebo rovnou stojací a závěsné skříňky. Pokud je pracovna součástí bytu, přizpůsobte volbu nábytku, ať to u vás nevypadá jako v kanceláři.

3

Židle

Ergonomická židle vám pomůže předejít problémům se zády. Pokud sedíte u stolu dlouhé hodiny, měli byste do židle investovat. Poraďte se s odborníky během svého nákupu ve specializované prodejně. Podle nich by správná židle měla být výškově nastavitelná, otočná, ergonomicky tvarovaná a s područkami. Myslete na to.

Organizéry na stůl

Pomohou vám lépe rozmístit věci na pracovním stole. Ne vše je totiž dobré mít uklizené v šuplíku, některé věci jako například tužky, děrovačky, sešívačky či razítka pravděpodobně používáte celý den. Dejte jim řád a přitom je mějte nablízku.

4

Kabely v pořádku

Zapomeňte na vytahané, zkroucené a zamotané šňůry. Cable box nutně potřebujete. Zvlášť když máte na stole nejen počítač, ale také tiskárnu, skartovačku a jiné přístroje, ze kterých vedou kabely.

Lampa

Světlo je velmi důležité. Při výběru lampy také myslete na pár věcí.

  • Musí mít neprůsvitné stínidlo a nesmí z ní vyčnívat světelný zdroj, jinak vás bude světlo oslňovat do očí.
  • Vybírejte lampy s posuvným ramenem.
  • Ideální je také možnost stmívání – jiné světlo budete potřebovat při sledování obrazovky počítače, jiné při čtení tištěných dokumentů.

Tabule na zdi

Možná máte vše v tabulkách, píšete si do diáře veškeré schůzky i plány na celý den. Ale některé věci chcete mít na očích stále viditelně před sebou. Na tabule poznamenáte a připíchnete důležité adresy, data, nebo co potřebujete dokončit tento měsíc.

5

Kalendář

Existují dvě varianty: klasický papírový, nebo věčný kalendář. Věčné kalendáře nemusíte vyhazovat, ten na obrázku je praktický – má magnetickou a mazací vrstvu.

6

Další pomocníci

Čím si svou pracovnu můžete ještě vylepšit? Třeba těmito malými drobnostmi.

  • Pokud pracujete na notebooku, nebo používáte myš, bude se vám hodit podložka pod myš.
  • Všechny navštívenky dáte do pořádku s pouzdrem na karty.
  • Abyste celý den viděli na display svého mobilu, pořiďte si držák.

A nezapomeňte na to nejpodstatnější. Ve svojí pracovně se musíte cítit dobře, jinak v ní nebudete chtít trávit čas, ani pracovat. Někdy vám postačí jen výhled z okna, detaily v podobě obrazu na zdi, nebo se obklopte zelenými rostlinami.

10 tipů, jak dovést svou pracovnu nebo kancelář k dokonalosti
Ohodnoťte tento článek!
1.5 (29%) 20 hlasů

2 KOMENTÁŘE