Steam ukázal 100 nejprodávanější her roku 2018. Jsou mezi nimi i tři české

1
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance

Valve po roce opět bilancovalo a ukázalo, které hry za posledních dvanáct měsíců nejvíce zabodovaly. Jako obvykle nezveřejňuje přesné pořadí ani tržby jednotlivých titulů, jen hrubě hry rozděluje do čtyř úrovní (platina, zlato, stříbrno a bronz) dle úspěšnosti. Našince může těšit, že v první lize VR titulů je česko-slovenský Beat Saber.

Šestnáct neprodávanějších her obecně tvoří velké tříáčkové projekty nebo dlouhodobě podporované multiplayerovky. Platinové ocenění tak dosáhly novinky Assasin’s Creed: Odyssey, Monster Hunter: World a Far Cry 5. Kromě nich mezi se nejvíce prodávaly (či získaly zdarma): GTA V, Dota 2, Warframe, Civilization VI, Rocket League, Rainbow Six Siege, CS:GO, PUBG a The Elder Scrolls Online.

Do první stovky se dostaly i české hry. Zlaté ocenění patří středověkému RPG Kingdom Come: Deliverance. Na stříbrné úrovni je Euro Truck Simulator 2 a bronz získalo Factorio. Kompletní žebříček najdete na steampowered.com. Druhé dvě se v Top 100 umístily i loni. Arma III ale z tabulky vypadla.

Čtěte také: Poslední česká recenze Kingdom Come: Deliverance

Steam se pochlubil i nejhranějšími tituly. Neukázal ale ty, které si během roku pouštělo nejvíce lidí, ale ty, které měly nejvíce hráčů v jednu chvíli. Deset her mělo ve špičce přes 100 000 uživatelů. Jde o placené GTA V, PUBG, Rainbow Six Siege a Monster Hunter: World. Zbytek tvoří free to play tituly: Team Fortress 2, Path of Exile, Real Royale, Warframe, Dota 2 a dnes už i CS:GO.

Přes 50 000 hráčů mělo v jednu chvíli puštěný Kingdom Come: Deliverance, přes 25 000 pak Euro Truck Simulator 2, DayZ a Armu III. Factorio mělo ve špičce 15 000 hráčů.

Steam ukázal 100 nejprodávanější her roku 2018. Jsou mezi nimi i tři české
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.14%) 14 hlasů

1 komentář