100Gb/s Ethernet má první využití, spojí německé univerzity

0

Přesně před týdnem byl schválen nový síťový standard IEEE 802.3ba, který popisuje 40- a 100Gb/s Ethernet. (Mohli jste se o tom dozvědět na našem Twitter kanálu.) Včera oznámily firmy T-Systems a Alcatel-Lucent první komerční využití takto rychlé sítě. V Německu budou optickým kabelem spojeny univerzity v Drážďanech a Freiburgu. Jejich vzdálenost je asi 60 km a kabel optika přitom pracuje jen na jedné vlnové délce.

Obě datová centra nabídnou služby pro cloud computing, vývoj náročných aplikací a jejich sdílení v reálném čase. Zároveň takto testují farmy virtuálních serverů a rozsáhlá datová úložiště.

Jen pro představu, česká páteřní síť Cesnet využívá 10× nižší kapacitu, zdroj: Cesnet

Korporátní zákazníci skupiny Deutsche Telekom používají velké množství aplikací náročných na kapacitu ICT. Věda a výzkum jsou prvními uživateli, kteří potvrzují tento trend. „Tak jak roste výkon sítí, není pochyb o tom, že jsme na cestě k gigabitové společnosti, která potřebuje gigabitové sítě,“ říká Hagen Rickmann, který je odpovědný za portfolio a inovace ve společnosti T-Systems. „Musíme si být jisti, že můžeme upravovat naše sítě souběžně s rostoucími požadavky na šířku pásma při zachování ekonomických aspektů. Testování nové 100 Gbit technologie mezi Freibergem a Drážďanamia v reálných podmínkách je důležitým milníkem na této cestě.

Zdroj: Tisková zpráva Alcatel-Lucent

Ohodnoťte tento článek!