10h baterie pro Eee PC

0

Snad všichni výrobci dodávají své minibooky osazené pouze tříčlánkovými akumulátory. Jsou malé a levné, ale příliš dlouhou výdrž však nenabídnou – v závislosti na stylu práce můžete obvykle počítat nanejvýš se dvěma a půl hodinami. Naštěstí větší baterie existují.

Ovšem ne ty oficiálně dodávané výrobci, v jejich nabídkách najdete nejvýše akumulátory šestičlánkové. Jenže co když potřebujete opravdu obrovskou výdrž? Pak se musíte po své nové baterii poohlédnout jinde.

Nejbohatší nabídku vysokokapacitních akumulátorů najdete pro některý z modelů Eee PC společnosti Asus. Nejvýkonnějším koupitelným modelem je akumulátor s úžasnou kapacitou 10 400 mAh (pro srovnání: původní akumulátor například u modelu Eee PC 701 má kapacitu 4 400 mAh). Přepočtem se dostaneme k zajímavému parametru 77 Wh. A v dobrých zprávách ještě pokračujme: vysokokapacitní akumulátor není ani přehnaně drahý, včetně poštovného do Česka vás vyjde na 50 dolarů (přibližně tisíc korun).

Ale vše má i své stinné stránky: akumulátor s velkou kapacitou musí být také pořádně velký. A jeho velikost poznáte ne z oficiální fotografie na stránkách webového obchodu, ale z následujících uživatelských fotografií. Ať víte, do čeho jdete.

Ohodnoťte tento článek!