168 hodin: Nový virtuál Tesco Mobile překvapil nabídkou internetu

0

Nový týden, nový virtuální operátor. Po Mobil.cz toto v pondělí na mobilní trh vstoupil Tesco Mobile, virtuální operátor napůl vlastněný řetězcem a z půlky Telefonicou. Nabízí předplacenky s voláním za 1.5 Kč ve vlastní síti a za 2.90 Kč do všech dalších sítí v Česku. Hovory účtuje metodou 60+1. Jedna esemeska stojí 1.5 Kč, MMS pak 5 Kč. Zákazníci s klubovou kartou si také mohou za 300 Kč měsíčně pořídit paušál obsahující neomezené volání ve vlastní síti, 120 minut do dalších sítí a 60 SMS.

Po připojení k internetu se aktivuje balíček za 20 Kč denně s datovým limitem 50 MB. K předplacenkám si lze zvlášť koupit datové tarify, za 150 Kč získáte 150 MB, za 250 Kč už 400 a za 350 Kč rovný gigabajt. Mobilní internet láká především jednotnou cenou za obnovení limitu, v případě všech datových tarifů zaplatíte sto korun. Lukáš Václavík v původní zprávě kalkuluje s tím, že tak například za 550 Kč měsíčně můžete získat 3 GB datový tarif. Je zřejmě, že takovou nabídku si Tesco Mobile mohl dovolit jedině díky partnerství s Telefonicou.

Internetový poskytovatel PODA se na podzim stane virtuálním operátorem. Společnost uzavřela smlouvu s firmou GTS, která díky statusu MVNE (dovoluje jí velkoobchodní prodej) může být odrazovou plochou malým virtuálním operátorům, jejichž pozice není tak silná, aby si mohli u operátorů vydupat dobré ceny.

Tempo jednoho virtuálního operátora za týden zatím neustává. V následujících dnech svou nabídku představí internetový poskytovatel Maxprogress, působit by mohl pod na jaře zaregistrovanou značkou 99mobile. Na webu volanizababku.cz běží odpočet do tiskové konference, která proběhne ve čtvrtek 30. května a kde firma představí tarify. Den nato by operátor měl začít přijímat objednávky. Slibuje přitom volání pod 2 Kč do cizích sítí a hned čtyři tarify. Podrobnější informace přineseme ve čtvrtek.

Vodafone odhalil pět nových tarifů. Všechny mají společné neomezené volání a SMS ve vlastní síti. U nejlevnějšího tarifu Start za 249 Kč měsíčně (312 bez úvazku) stojí minuta hovoru do cizí sítě 3.49 Kč, druhý tarif Red do sítě přidává 130 volných minut, přičemž po překročení minuta stojí stejně jako u prvního tarifu. Další tři tarify za 699/874 Kč, 999/1100 Kč a 1499/1666 Kč už nabízejí neomezené volání do všech sítí a liší se dále ve velikosti internetového balíčku a roamingových službách. Poslední dva tarify jsou výhodné, pokud voláte nebo cestujete do zahraničí. Podrobnou tabulku vlastností tarifů najdete v našem článku.

Apple je nejhodnotnější značkou světa

Apple je podle žebříčku BrandZ nejhodnotnější značkou světa. Společnost Millward Brown, která jej už od roku 2006 sestavuje, mu přisuzuje hodnotu 185 miliard dolarů, v přepočtu 3.7 bilionu korun (což je mimochodem bez sta miliard roční HDP Česka). Hned z Applem je Google, i když jej od první příčky dělí 72 miliard dolarů. Do první desítky se dostaly i další technologické společnosti, jako je IBM, Microsoft, AT&T a China Telecom. Mezi nejhodnotnější značky mimo technologie pak patří McDonald’s s hodnotou 90.3 miliardy dolarů.

Cupertinská společnost by do chystaného systému iOS 7 mohla integrovat podporu Flickru a Vimea. Dříve tak již učinila u Facebooku a Twitteru. Uživatelé by se tak přihlásili pouze jednou, a pokud by z některé aplikace chtěli na tyto weby přidat obsah, nemuseli by znovu vyplňovat své jméno.

Flickr nabízí terabajt pro vaše fotografie a zdá se, že v tom nejsou žádné háčky. Nahrávat lze fotografie o libovolné velikosti a rozlišení, kvalita zůstane zachována. Yahoo při této přiležitosti také uvedlo, že na Flickru je již 8 miliard fotografií od uživatelů.

Na stejné tiskové konferenci však šéfka Yahoo oznámila také nečekanou akvizici. Společnost pohltí blogovací službu Tumblr, a to za 1.1 miliardy dolarů, tedy za podobnou částku, za kterou Zuckerberg koupil sociální síť Instagram. Na Tumblru je již přes sto milionů blogů s celkově padesáti miliardami příspěvků. Růstu pomohl konec služby Posterous.

V obchodě Google Play se objevil fotoeditor Zoner Photo Studio. První verze editoru pro telefony a tablety s Androidem má samozřejmě mouchy a neumí toho tolik, co konkurence. K dispozici je omezená sada nastavení a filtrů (chybí např. ořez) a fotografie lze zatím sdílet pouze na Facebook. V aplikaci rovněž chybí napojení na vlastní fotogalerii Zonerama, což by se ale dle slov vývojářů mělo v dohledné době změnit. Držím Zoneru palce, aplikacím typu Pixlr by brzy mohla vyrůst schopná konkurence.

Z Windows Store si od pondělí také můžete stáhnout bezplatný editor fotografií Photoshop Express, i když jej bez dotykové obrazovky zřejmě úplně nedoceníte.

Google najde lidi a objekty na obrázcích

Google vylepšuje vyhledávač obrázků. Na fotografiích bude rozpoznávat obličeje, značky, stavby a další objekty, které bude možné vyhledávat jednoduchými dotazy typu „moje fotografie se ženami“. Funkce proto pochopitelně bude fungovat jen po přihlášení k sociální Google+. I tak si lze nicméně vytvořit představu, jak by mohlo fungovat vyhledávání obrázků v budoucnosti.

Účet na Twitteru nyní můžete chránit dvoufázovým ověřováním, kdy kromě jména a hesla budete muset vyplnit ještě kód, který vám přijde SMS zprávou. Bezpečnost webových služeb je hojně diskutovaným tématem, právě s dvoufázovou autentizací v minulosti již přišel Facebook, Google, Dropbox a nově také pošťák Outlook.com. A nyní se také ozval Kim Dotcom, že to je vlastně jeho (jak jinak než patentovaný) nápad.

Před několika týdny se začalo spekulovat, že si Facebook brousí zuby na izraelskou navigační službu Waze. Ta je unikátní tím, že do ní sami řidiči přispívají o aktuálním provozu, uzavírkách či nehodách. V loňském roce ji využívalo 36 milionů řidičů. Podle informací deníku Bloomberg se o ni ale začal zajímat i Google, otázkou je ovšem proč, když má vlastní pokročilé mapy. Možná jej lákají právě uživatelé, spíše ale nechce dopustit, aby navigace padla do rukou jeho konkurenta.

Ohodnoťte tento článek!