168 hodin: Samsung, televize Nova a pěťáky

0

Seriál Apple versus Samsung pokračuje novou sérií. Cupertinská společnost předala americkému soudu seznam osmi modelů smartphonů Samsungu, u nichž žádá předběžný zákaz prodejů na území Spojených států.

Samsung sice slaví dílčí vítězství u asijských soudů (naposledy v Japonsku), hlavní dějiště patentových sporů mezi oběma firmami ale leží právě v USA, kde Samsung minulý týden vyfasoval povinnost zaplatit miliardové odškodnění pro Apple. To podle „zaručených“ zpráv televize Nova (a jejího portálu TN.cz) do Cupertina poslal v pěticentových mincích. Že tato zpráva, která obletěla svět, byla od počátku žertík, ale televizi uniklo. Byť jde o druhořadou a nedůležitou zprávu, hezky to ilustruje mediální praxi v české nejsledovanější stanici, která se k tomu ještě nestydatě dušuje, jak fakta ověřuje z několika zdrojů.

 

Microsoft představil aplikaci SkyDrive pro smartphony s Androidem. Uživatelé nejrozšířenějšího mobilního systému současnosti tak konečně mohou se svými soubory ve službě SkyDrive pracovat přímo, nejenom přes internetový prohlížeč. Jen škoda, že aplikace v zásadě nepřináší nové funkce, a obsahuje pouze ty z jiných platforem. Microsoft na ní mohl zapracovat trochu více, a přinést alespoň možnost prohlížení dokumentů přímo v aplikaci – prostřednictvím webových Office. Takhle klient SkyDrive pro Android zůstává jen prodlouženou rukou pro stávající uživatele služby, než že by přilákal nové.

Kim Dotcom do světa zase pouští silná slova. Před čtrnácti dny na svém Twitteru mluvil o hudební revoluci v podobě služby Megabox, teď už hovoří o hotovém mišmaši webů. Do hry chce vrátit Megaupload a Megavideo, k tomu přidat zmíněný Megabox a zřejmě i službu mající co dočinění s internetovým voláním. Než abych se pokoušel na účet Dotcoma vymýšlet originální slova, budu raději parafrázovat ta svá, čtrnáct dní stará: brzy uvidíme, zdali si Dotcom krátí domácí vězení prací na “revoluční” službě, nebo pouštěním prázdných slov do světa.

Nokia, Google a dalších dvacet firem vytvořilo alianci, která si dala za úkol přivést na svět navigaci fungující uvnitř budov. Ta má využívat principu trilaterace, tedy stejného způsobu určení lokace, na jakém funguje GPS. Akorát satelity na oběžné dráze nahradí Wi-Fi směrovače a technologie Bluetooth. Aliance In-Location si od nápadu slibuje nejen možnost navigace uvnitř budov, ale dokonce navedení zákazníků do konkrétního regálu v obchodě. Navigaci uvnitř budov jako člověk, který v podzemních garážích vždy hledá své auto, velmi oceňuji.

Přes ADSL (resp. VDSL) se bude surfovat rychleji. Zrychlení připojení nejprve oznámil T-Mobile (využívající infrastruktury O2) a poté i samotné O2. Oproti stávající maximální rychlosti 25 Mb/s bude možné surfovat až tempem 40 Mb/s. Na rychlejší připojení nedosáhne každý, rozhodujícím faktorem je vzdálenost od ústředny. Ve městech frčí spíše kabelovky, rychlejší ADSL je tak spíše potěšující zprávou pro venkovské uživatele v blízkosti telefonních ústředen.

Navigace uvnitř budov – jak snadné by s ní bylo nejenom nakupování:

168 hodin: Samsung, televize Nova a pěťáky
Ohodnoťte tento článek!