17cm HD 3850 se Splendid HD

0

Asus Splendid MA3850M je od Asusu opravdovou technickou finesou. Pokud jsem se v tiskové zprávě od tchajwanského giganta zorientoval dobře, mělo by velmi krátkého PCB (17 namísto běžných 23,3 cm) být dosaženo hlavně osazením mobilní verze Radeonu HD 3850 (zřejmě jako MXM modul). Takt čipu i takt paměti se neliší od běžného Radeonu HD 3850. Asus udává, že Splendid MA3850M je rychlejší než referenční Radeon HD 3850, ale to zřejmě proto, že zmínění karta s nálepkou ATI nesla jen 256 MB grafické paměti.

Kromě délky, jež možná potěší majitele určitých skříní, vypadá dobře i chlazení. To zřejmě zčásti fouká teplý vzduch ven a při velikosti pasivu bude asi účinnější než referenční. Také si ale řekne o dva sloty.

Tím nejzajímavějším, o čem zatím neznám podrobnosti je obrazový procesor Asus Splendid HD. Dle slov Asus umí tento čip zařídit krásné a oku lahodící barvy i kvalitu obrázků a sledování filmů na monitoru s ním mám být srovnatelné s nejšpičkovějšími televizory.

To vše prý díky sedmizónové správě barev, 12bitové gama korekci a enginu starajícím se o dynamický kontrast v reálném čase. Navíc prý Splendid HD umí pomoci i s ostrostí zobrazení.

 

Mode

Splendid MA3850M/HTDI/512M

Video & Graphics Engine

ASUS Splendid HD & ATI Mobility Radeon HD 3850

Video Memory

512MB DDR3

Engine Clock

668 MHz

Memory Clock

1,65 GHz (828 MHz DDR3)

Memory Interface

256-bit

DVI Max. Resolution

2560 × 1600 ( via DVI-I port )

Bus Standard

PCI Express

DVI Output

one DVI-D ( supporting Splendid ) and one DVI-I

HDCP compliant

Yes

D-Sub Output

YES, via DVI-I to D-Sub adaptor

HDTV Output

YES, via HDTV Out cable

HDMI Output

YES, via DVI-D to HDMI adaptor

Adaptor/Cable Bundled

DVI-I to-D-Sub adapter

HDTV-out cable

DVI-D to-HDMI adaptor

Internal USB Cable

Software Bundled

ASUS Utilities & Driver

PowerDVD

Zdroj: Asus

Ohodnoťte tento článek!