20 Kč za hru bylo hodně. Skvělý Dead Trigger je teď kvůli pirátům zdarma

0

Brněnští vývojáři Madfinger Games se znovu překonali. Po výborné střílečce Shadowgun vydali asi nejlépe vypadají mobilní hru Dead Trigger. Na grafické stránce spolupracovali s Nvidií, velkou podporu jim udělal i Google, který měl Dead Trigger připravený na nedávné konferenci I/O jako jeden z taháků na tabletu Nexus 7. Přesto i skromný poplatek 20 Kč za hru byl pro uživatele Androidu až příliš.

O víkendu došlo k většímu updatu a zároveň se v obchodě Google Play hra objevila zadarmo. Proč? Madfinger Games si na Facebooku postěžovali, že kvůli obrovské míře pirátství na Androidu, Přestože byla hra za nejnižší možnou cenu, lidé nechtěli utrácet a raději stahovali warez. Google v Androidu stále povoluje neoficiální cesty k instalaci softwaru, takže hraní zadarmo je jednodušší než na jailbreaknutém iOS.

Pro hráče je to samozřejmě vítaným krokem, že je Dead Trigger zdarma. Podle statistik Play si hru stáhlo mezi sto a pěti sty tisíci uživatelů. Podle grafu tak ale většina učinila až o víkedu.

 

Tvůrci tak budou muset doufat, že budou lidé utrácet alespoň prostřednictvím in-app plateb, díky nim můžete nakoupit třeba lepší zbraně. Pro dohrání Dead Triggeru ale nic platit nemusíte, platí se pouze za bonusy, bez kterých se obejdete.

PS: V App Storu pro iOS je hra stále za 0,79 eura, takže peníze investované do vývoje se snad vrátí alespoň touto cestou.

Ohodnoťte tento článek!