2048GB SSD s 1300 MB/s zápisem

0

Super Talent je poměrně známý výrobce prakticky všeho, co ve svém názvu nese slova jako flash nebo RAM. Teď představuje novou řadu SSD (Solid State Drive) do PCI Express slotu a začíná opravdu ve velkém stylu.

Celá řada Super Talent RAIDDrive je rozdělena do tří tříd, SSD se liší svými vlastnostmi optimalizovanými pro jejich zamýšlené použití:

   • RAIDDrive ES – řada pro podniky a servery, specializovaná pro databázové úkony, virtualizaci apod.
   • RAIDDrive WS – pracovní stanice vyžadují vysokou rychlost pro převody videa, animace, či různé vědecké výpočty
   • RAIDDrive GS – samozřejmě se nezapomnělo ani na hráče, kteří si nyní mohou pořídit opravdu superrychlý disk na hry, aneb save-load hraní ještě nikdy nebylo tak rychlé

Super Talent RAIDDrive

RAIDDrive SSD karty jsou složeny z více MLC či SLC NAND flash pamětí, mají rychlou DRAM cache a RAIDDrive ES má i ochranu (tedy záložní baterii) proti ztrátě dat při výpadku proudu. RAIDDrive by se měly vkládat do PCI Express 2.0 ×8 slotu, SATA či SAS rozhraní jsou na jejich rychlosti příliš pomalé. Posuďte sami – sekvenční čtení 1200 MB/s a sekvenční zápis 1300 MB/s nejsou úplně zlé hodnoty, že? Ještě vyšších čísel (1500 MB/s zápis, 1400 MB/s čtení) dosahuje např. ioDrive Duo SSD od Fusion-io, ovšem s výrazně menší kapacitou.

RAIDDrive jsou vlastně rychlým RAID polem několika SSD jednotek v kartě, a prý bude možné přepnout RAID režim i například na RAID 5 a chránit tak i svá data proti ztrátě při případném poškození jednotlivých paměťových buněk. Maximální kapacita karet bude až 2048 GB, což je shodný parametr s dnešní nejvyšší dostupnou kapacitou 3,5″ pevného disku.

Super Talent RAIDDrive

Řada nových SSD RAIDDrive je bohužel stále ještě ve fázi vývoje, na další informace o výkonu a o stavu novinky si počkáme do června/júna. Dostupnost zatím nebyla oficiálně ohlášena a cena také ne, ale mohu vás „ubezpečit“, že ceny budou astronomické. Případný výkon bude ovšem víceméně adekvátní.

Zdroj: Super Talent

Ohodnoťte tento článek!