22″ EIZO s rozlišením 1920 × 1200 px

0

Pro kreativní práci v oblasti fotografie a videa je určeno nové 22″ EIZO SX2262W s poměrem stran 16:10. Tento model se svými vlastnostmi a vybavením blíží nejvyšší produktové řadě ColorGraphic. Monitor nabízí široký barevný gamut, vysoké rozlišení 1920 x 1200 (odpovídající 24“ panelům) a DisplayPort. Vzhledem ke své univerzálnosti je určen pro kreativní práci v oblasti fotografie, pro DTP studia, CAD/CAM, web design nebo pro poloprofesionální zpracování videa (střih/videohry).

Na rozdíl od běžných 22“ panelů s typickým rozlišením 1680 × 1050 nabízí rozlišení obvyklé pro 24“ LCD monitory – 1920 x 1200. Monitor je vybaven kvalitní obrazovkou typu S-PVA s širokým barevným gamutem (95 % AdobeRGB) schopným zobrazit přes moderní digitální rozhraní DisplayPort (s podporou 8/10-bit./RGB) až jednu miliardu barevných tónů. Délka videokabelu může dosahovat až 15 m při zachování vysoké kvality obrazového signálu.

Monitor je kromě standardních senzorů pro automatickou stabilizaci a optimalizaci jasu nově vybaven teplotními čidly, která automaticky kompenzují barevnou teplotu bílého bodu v závislosti na změnách teploty okolního prostředí. S patentovanou technologií DUE pro elektronické řízení homogenní obrazové plochy se jedná o vysoce profesionální zobrazovač, který je cenově zajímavou alternativou 22“ hardwarově kalibrovatelného modelu nejvyšší řady CG: CG222W.  Monitor je dále vybaven řadou elektronických obvodů pro zpracování pohyblivého videa (Overdrive, Sharpness atd.).

Přepracováno by mělo být konečně i OSD menu doplněné o světelnou nápovědu funkcí nad příslušným tlačítkem. Mimo to dostal monitor do vínku i odlehčený typ flexibilního stojanu FlexStand. Monitory EIZO jsou standardně nabízeny s prodlouženou záruční lhůtou pět let. Cena by se měla pohybovat kolem 22 000 Kč.

Zdroj: EIZO

Ohodnoťte tento článek!