24“ EIZO FG2421-240Hz turbo – nejvýkonnější progamingový monitor

0

EIZO Corporation uvádí na trh nový model řady FORIS 24“ monitor FG2421. Tento monitor je nejvýkonnějším progamingovým monitorem, který kdy společnost EIZO vyrobila. Turbo režim s kmitočtem 240 Hz dosahuje rekordů při rychlé a jasné reprodukci obrazu.

Funkce „Turbo 240“ vyvinutá společností EIZO představuje zcela novou a unikátní technologii pulsního zobrazování videa, kdy se vstupní obrazová frekvence snímků zdvojnásobí a navíc proloží velmi krátkým zhasnutím podsvětlovacího systému, takže dochází podobně jako na CRT monitorech k efektu „pulsního“ zobrazení pro oko zcela ostrých pohyblivých dat.
Hráči získají díky funkci „Turbo 240“ ostrý (nezkreslený) obraz a budou moci lépe rozpoznat přesnou polohu jednotlivých objektů. Funkce „Turbo 240“ způsobuje jen minimální zpoždění – méně než 10 milisekund, což odpovídá trvání 1,2 snímku ze 120 snímků. Proto je tato metoda ideální pro akční hry vyžadující pohotové reakce v reálném čase.
Monitor FORIS FG2421 se zapnutým režimem Turbo 240 také poprvé prolomil bariéru 1 ms celkové doby odezvy zobrazovacího systému!

24“ monitor FG2421 využívá nový LCD panel typu VA (MVA panel od společnosti SHARP). Full HD displej s formátem 16 : 9 umožňuje díky širokému pozorovacímu úhlu hráčům v týmu užitečný pohled na sousední monitor. Nativní kontrast 5 000 : 1 má za následek hluboké zobrazení černé, což dodává reprodukci obrazu její brilantnost. Tento vysoký kontrast zlepšuje viditelnost při tmavých scénách a usnadňuje rozpoznání protivníků nebo překážek. Pro další zvýšení kontrastu až na max.hodnotu 15.000:1 v tmavších scénách je možné využít funkci DCR (Dynamic Contrast Enhancer).


 

Software „ScreenManager Pro for Gaming“, který je součástí dodávky, umožňuje používání herních profilů monitoru, např. optimální nastavení pro jas, kontrast a gradaci obrazu (gamma). Tyto profily lze mezi hráči vyměňovat nebo je stáhnout z webu gaming.eizo.com. Dva profily, které byly vyvinuty společně s profesionálními gamery z týmu Fnatic, jsou již naprogramovány z výroby. Další 3 paměťová místa jsou volně k dispozici. Pomocí funkce klávesových zkratek aplikace ScreenManager Pro lze připojené reproduktory/sluchátka, škálování obrazu a profil zapínat, vypínat a přepínat klávesnicí.

Analogová i digitální rozhraní tvořená HDMI, DispayPortem a DVI-D přípojkami pro PC, herní konzole a multimediální vybavení, jako např. Blu-ray splní přání každého zákazníka. Rozbočovač USB s jedním vstupem a dvěma výstupy umožní např. propojit myš a klávesnici přes monitor.

Pětiletá záruka výrobce ve formě výměnného servisu přímo na místě je důkazem spolehlivosti monitoru FORIS FG2421.

Hlavní vlastnosti:

– Turbo 240 Hz – vždy ostrý obraz pohyblivého videa
– Extrémně krátká reakční doba – 1 ms (Turbo 240 = On)
– Vysoký kontrast VA LCD – 5 000:1 (max. až 15.000:1 při DCR)
– Velká rozmanitost rozhraní: DP, HDMI, DVI
– Přednastavené videorežimy pro profesionální hráče
– Software Screen Manager Pro Gaming pro snadné nastavení monitoru
– Progamingovy design
– Prodloužená pětiletá záruka

Více informací na www.eizo.cz, www.eizomonitor.sk

Ohodnoťte tento článek!