24 GB RAM u vás doma

0

S příchodem tri-channel kitů jsme mohli spatřit výrobce, kteří se vytasili s podporou vysokých 12 GB operační paměti typu DDR3 (ve formě 6×2GB modulů). Dneškem je 12 GB RAM překonáno, společnost Kingston představila šestici čtyřgigabajtových modulů, které dohromady poskytnou úctyhodnou kapacitu 24 GB RAM.

Kingston Value Ram

Testovací sestava sestávala z procesoru Intel Core i7 920, blíže nespecifikované grafické karty od Nvidie a základní desky Gigabyte GA-EX58-UD5. Šestice slotů byla využita maximálně a ani jeden nezůstal prázdný. Tyto moduly série „Value Ram“ pracovaly na frekvenci blízké 1,1 GHz při časování 7-7-7-20 a jejich výroba přišla na více než $2000. Nutno podotknouti, že se jednalo o engineering samply a že se nedají nikde koupit.

24 GB RAM je již slušné množství paměti, díky kterému je možno spustit více než 9 virtuálních strojů najednou (na testovacím počítači zabrala takováto rozsáhlá virtualizace 21 GB paměti, zbývající tři gigabajty byly ponechány pro OS). Koupíte si takové množství paměti?

Zdroj: Hexus

24 GB RAM u vás doma
Ohodnoťte tento článek!