3 Dreams of Black: interaktivní hudební videoklip stvořený webovými technologiemi

0

Když se spojí hudební a počítačoví nadšenci, může vzniknout unikátní projekt, který nemá obdoby. Loni Google překvapil pěkně provedeným klipem The Wilderness Downtown, který využívá webových technologií. Letos na konferenci Google I/O posunul možnosti o několik levelů dál.

Kdo sledoval záznam z keynote, možná si všiml zajímavého klipu 3 Dreams of Black (reiže Chris Milk). Jedna z písní alba Rome, které vytvořil Brian Burton alias Danger Mouse a Daniele Luppi, byla vizualizována za pomocí videa, 2D a 3D grafiky. To vše je spojeno v jeden interaktivní klip, jež využívání WebGL, HTML5 a JavaScript.

3 Dreams of Black 3 Dreams of Black
3 Dreams of Black

Poslouchač z pohledu očí prochází krajinou, otáčí hlavou, létá a pokrývá krajinu podivnou rostlinnou hmotou. Do toho zpívají Jack White s Norah Jones. Těžko se to popisuje, to si musíte vyzkoušet sami. Jen budete potřebovat Google Chrome.

Navštivte tedy www.ro.me.

Zde se dozvíte něco málo o použitých technologiích. Moc pěkný je Model Viewer, který běží na stejném enginu jako video. Můžete si v něm pohrát s animací zvířat, morfovat jejich podoby či měnit rychlost.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!