3D hologramy jako ze Star Wars

0

HoloAD je série holografických projekčních systémů společnosti InnoVision. Na Computex s sebou přivezli oba modely DS3_Quenn a King. Zařízení má tvar pyramidy, obraz ovšem nejde sledovat kolem dokola, ale pouze po úhlem 180°.

Královna je několikrát menší (43 × 35 × 40 cm, 16 kg) a také má nižší spotřebu (200 W). Král má rozměry 115 × 87 × 90 mm při 95 kilech a spotřebě 450 W. Liší se také rozlišením VGA (640 × 480 px) vs. SXGA (1280 × 1024 px). Oba modely mají i stereo reproduktory.

Druhá fotografie ukazuje ony tři displeje na stropě, zdroj: Tech-on

Obraz je promítán LCD displeji na horní stěně, skla pyramidy pak obrazy zlomí a spojí dohromady pro výsledný 3D efekt. Takže zatím žádné barevné lasery jako ve Star Wars nebo jiných sci-fi. Ale stejně nad HoloAD visí hodně otazníků. Jedná se o samostatné zařízení, které přijímá obraz pouze z USB disku, a to pouze ve video formátu FLV. Obraz se tedy bude muset nejdříve připravit ve 3D a pak exportovat na tři ploché snímky. Oficiální web bohužel poskytuje pouze kusé informace.

Ale už se blíží doba, kdy nám pricezna Lea vystoupí z konferenčního stolku se slovy: „Helo me, Obi-Wan Kenobi, you-re my only hope…“

Zdroj: Tech-on

Ohodnoťte tento článek!