3D obraz není vhodný pro děti, přiznává Nintendo

0

Největší videoherní ikona Nintendo opět upozorňuje, že 3D obraz není určen děti. Přiznal to šéf americké divize Regiie Fils-Aime, kterého možná znáte jako průvodce letošní prezentací na E3. „Doporučujeme nejmladším dětem, aby se na 3D nedívali. V útlém věku ještě nejsou oční svaly plně vyvinuty.“ Konzultovali to s řadou kapacit v oboru. Pro oči je velká námaha spojit dva ploché obrazy v jeden „prostorový“.

Nintendo 3DS – první kapesní 3D konzole, zdroj: Nintendo

Stejné varování přidalo Nintendo už před 15 lety na první 3D konzoli Virtual Boy. Těžko říct, jestli to producenti berou opravdu vážně, filmový průmysl táhnou 3D hity pro děti (momentálně třeba Toy Story 3) a samotná herní společnost také s novou konzolí 3DS vydá stereoskopický titul Nintendogs + cats. Pokud je zdraví opravdu ohroženo, na konzoli lze 3D efekt úplně vypnout.

Na druhou stranu i v kině máte vždy možnost navštívit 2D verzi a ve 3D je zobrazováno varování, že sledování není pro malé děti vhodné. Toho jsem si osobně nikdy nevšiml, ale pravdou je, že na vyloženě dětský film jsem ve 3D nebyl. (Budu rád, když se vyjádříte v komentářích.) Pro děti  navíc bývá problém sehnat 3D brýle a pokud už samy nosí dioptrické, na malý nos jim další nemusí pasovat.

Pár 80minutových filmů ročně nejspíš zdravotní komplikace nezpůsobí, ale pokud chcete mít jistotu, populárnímu 3D se vyhýbejte. Někdy se u toho dělá nevolno i dospělým.

Zdroj: Kotaku (via Xbit Labs)

3D obraz není vhodný pro děti, přiznává Nintendo
Ohodnoťte tento článek!