3D tiskárna The Micro došla na Kickstarteru do cíle za 11 minut

0

Tvůrci tiskárny The Micro o svém výtvoru říkají, že je to první podobný produkt, který je už opravdu připraven pro běžné spotřebitele. Aby mohli nápad realizovat, na Kickstarteru požadovali 50 000 dolarů. Cílovou částku přitom vybrali během 11 minut.

Velký vliv na to měla speciální cena pro early adoptery, prvních 250 lidí ji mohlo mít za pouhých 199 dolarů. Dalších 500 za 249 dolarů. Všechny už jsou rozebrány, The Micro už podpořily téměř tři tisíce lidí částkou přesahující 800 000 dolarů, a to ještě zbývá 29 dní financování.

Zájemci si ještě mohou koupit tiskárnu za 299 dolarů, k tomu dostanou i jednu špulku filamentu. Stejná cena bude pravděpodobně i koncová pro ostatní spotřebitele. Tato várka tiskáren bude hotová během listopadu 2014, během příštího roku by se tak prodej mohl rozjet naplno.

 

Tiskárna je hodně malá. Má tvar kostky s hranou 185 mm a váží pouhý kilogram. Zvládne tisknout předměty s velké přibližně 110 mm ve všech směrech. Umí k tomu využít různých materiálů jako ABS, PLA, nylonová vlákna a dalších. Přesnost tisku na ploše je 15 mikronů, vrstvy dělá s přesností 50–350 mikronů. The Micro je použitelná ve Windows, OS X i Linuxu.

Kromě kompaktních rozměrů tvůrci slibují také nejlepší možnou automatickou kalibraci tiskárny, nejtišší chod a také nejnižší energetickou spotřebu ze všech známých tiskáren. Přesvědčit se o tom můžete i sami. Na Kickstarteru je v době psaní asi 1500 volných míst pro backery s 299 dolary. Dalších 50–75 dolarů bude stát mezinárodní dopravné.

via TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!