3DMark 11 již v předprodeji – vychází 30. listopadu

0

Mnoho z vás se již určitě setkalo s grafickým benchmarkem 3DMark. Jeho první verze 3DMark 99 pochází z roku 1998. Od té doby bylo vydáno dalších šest verzí, z nichž nejznámější pro vás by mohly být 3DMark 05, 3DMark 06 a zatím nejmladší 3DMark Vantage, který jako první využíval rozhraní DirectX 10.

3DMark Vantage Calico

Společnost Futuremark si však pro nás připravila další verzi benchmarku, pojmenovanou jako 3DMark 11. Také potvrdila, že vydání bude 30. listopadu tohoto roku, což je za několik dní. Jelikož se rozhraní DirectX 11 používá již nějakou tu dobu, bylo implentováno právě do nové verze 3DMarku. Podívejme se na pár screenshotů.

3DMark 11 screenshot

3DMark 11 screenshot

Minimální požadavky na počítač a operační systém jsou následující.

Operační systém:    Windows Vista nebo Windows 7
Procesor: dvoujádrový 1,8 GHz Intel nebo AMD
Operační paměť: 1 GB
Grafická karta: s podporou DirectX 11
Místo na disku: 1,5 GB
Zvuk: zvuková karta kompatibilní s Windows Vista nebo Windows 7

Benchmark bude rozdělen do tří „náročností“ Entry, Performance a Extreme. Budou vydány celkem tři verze a to Basic, Advanced a Professional. První z nich je zdarma, akorát nenabízí zdaleka tolik možností nastavení jako další dvě. Druhá bude stát $19.95, což je přibližně 370 Kč. Poslední verze slouží pro komerční využití a bude stát $995, což je v přepočtu 18 500 Kč. Majitelé originálního 3DMark Vantage dostanou na Advanced verzi slevu $5. Nakonec se můžete podívat na kratší video, které je dostupné i ve Full HD rozlišení.

Předprodej verze Advanced naleznete na stránkách 3DMarku 11.

Zdroj: Futuremark

Ohodnoťte tento článek!