3TB HDD od Seagate ještě letos!

0

Seagate dnes oznámil záměr uvést na trh do konce tohoto roku první 3TB pevný disk. Rovněž má v úmyslu jej vybavit nejmodernějším rozhraním SAS 6 Gb/s, které by bohužel nemělo dle dostupných informací být kompatibilní s přeci jen běžnějším SATA. Název takového disku bude Constellation ES a jeho úkolem bude nahradit modely Barracuda ES. Jak již asi správně tušíte, novinka míří nejdříve do enterprise segmentu, běžní zákazníci se dočkají svého desktopového modelu o něco později (nic vám ale nebrání zakoupit ES variantu, jen bude o něco dražší).

Zajímá-li vás spíše situace na poli 2,5″ pevných disků, vězte, že i zde Seagate chystá nemalé změny. Dnešní modely Barracuda ES končí s kapacitou na hodnotě 500 GB, cílem Seagate je dosáhnout se svým Constellation ES mety 1 TB, čímž by vytvořil nejobjemnější kompaktní pevný disk na světě. Supervýkonný Seagate Savvio (10 000 ot./min., maximální kapacita 600 GB) bude vylepšen směrem k většímu objemu dat, jeho nová kapacita bude 750 GB.

Očekává se i představení 3TB produktu ze stáje Western Digital, není však vůbec jasné, s jakým rozhranním můžeme počítat (SAS pro enterprise segment či SATA pro desktopy). Pravdu odhalí až čas, snad nás WD nenechá dlouho čekat.

Zdroj: Guru3D

Ohodnoťte tento článek!