4-way SLI GeForce GTX 480

0

S novými GeForce řady GTX 400 (Fermi) přináší Nvidia i podporu 4-way SLI, čímž se dotahuje z hlediska množství karet na CrossFireX. eVGA chytila příležitost za pačesy a na svou desku edice Classified donutila ke spolupráci hned čtyři přetaktované GeForce GTX 480.

Oficiálně podporují pravé quad-SLI s jednočipovými kartami jen GeForce GTX 400 a to jen na deskách od Asusu a eVGA. SLI se čtyřmi čipy Nvidia dříve podporovala u dvou duálních karet, propojit bylo možné maximálně čtyři čipy a maximálně tři karty. Karty nyní můžete zapojit hned čtyři, stejně jako u konkurence. Na fotografii se můžeme podívat na nový quad-SLI můstek.

Na obrázku se podívejte na čtyři eVGA GeForce GTX 480 SuperClocked. Karty s čipem GF100 mají po 480 CUDA jádrech a jejich takty jsou zvednuté z 700/1401/3696 MHz na 725/1450/3800 MHz pro jádro/shadery/paměti efektivně. Pamětí na 384bitové sběrnici je slušných 1536 MB typu GDDR5. GeForce GTX 480 je nejsilnější jednočipová karta vůbec, díváte se tak na teoreticky nejvýkonnější multi-GPU zapojení všech dob. Karty jsou zapojeny na základní desce eVGA 4-way SLI Classified, jasná je přítomnost neurčeného Core i7. Na monitoru zdatně vykreslují svou největší chloubu – benchmark Unigine Heaven s maximální teselací v DirectX 11.

Pokud si hodláte podobný strojek stavět doma, cítím povinnost vás upozornit, že GeForce GTX 480 se v zátěži trochu zahřívají a jejich pasivní část proto musí být ovívána ventilátorem. To se zejména v krásně přitisknutých kartách k sobě může projevit zvýšenou hlučností, nedoporučoval bych tedy hrát hry vedle spících osob. Sny o helikoptérách a forsáži nejsou vyloučeny.

V komentářích se vyvarujte zmínek o kotlích pekelných, mistru Janu Husovi, letecké dopravě nebo automatickém přepínání obrazu na postapokalyptický svět Falloutu 3.

Zdroj: BrightSideofNews

Ohodnoťte tento článek!