40 % uživatelů Xbox Live v USA tvoří ženy. Řady hráček se rozšiřují

0

Zřejmě jste zažili, jak někdo světu vyjevuje názor, že hry jsou pro muže a že ženy nehrají. (A měly by zůstat u panenek.) Možná tomu tak v dřevních dobách herního průmyslu skutečně bývalo, ale v současnosti, ačkoli nabídka her pro dámské publikum stále není bůhvíjak ohromující, ženy hrají.

Kevin Turner, provozní ředitel Microsoftu, na setkání finančních analytiků v minulém týdnu, k němuž se tímto oklikou ještě jednou vracíme, prozradil, že v roce 2012 ve Spojených státech tvořily ženy 40% publikum služby Xbox Live.

Pánská nadvláda najednou není tak enormní, že? Genderové rozdělení, které hráče vymezuje do svou skoro rovnocenných skupin, se podle Microsoftu od spuštění služby v roce 2002, ačkoli žádná konkrétní čísla neuvedl, pěkně proměnilo. Bavíme se o masivním rozšíření dámského publika. Prostřednictvím služby Xbox Live můžete na konzoli Xbox 360 hrát multiplayer, sbírat trofeje a komunikovat s ostatními hráči.

 

Současně sem ale patří různé streamovací služby, takže je také dost dobře možné, že ženy pouze sledují televizní pořady nebo filmy. To z krátkého sdělení nerozluštíme. Ale jen to, že dámy používají zábavní centrum, je povzbudivé. Ke hrám mají o krok blíže. Xbox Live jinak používá 48 milionů lidí ve 41 zemích. 42 % uživatelů v USA měsíčně přehraje více než 30 hodin digitálně distribuovaných televizních kanálů.

via GameSpot

40 % uživatelů Xbox Live v USA tvoří ženy. Řady hráček se rozšiřují

Ohodnoťte tento článek!