4K HD na dvou metrech: dvě nové TV Sony a Toshiba s 84″ panely (IFA 2012)

0

Kromě tabletů, telefonů, hraček s Windows 8 a jiných hybridů je na Berlínkém veletrhu IFA 2012 k vidění i nový trend mezi televizory. Zatímco na minulých veletrzích se výrobci zaměřovali spíše na úhlopříčku, popřípadě co možná nejtenčí tělo, IFA se nese v duchu Quad fullHD rozlišení (samozřejmě v kombinaci s velkou úhlopříčkou). Pokud máte doma televizi, jejíž diagonální rozměr přesahuje 50“, dobře víte, že fullHD pomalu přestává stačit. I proto jsme rádi, že se výrobci odhodlali k širší produkci panelů s 4K rozlišením. I když si na vhodné přehrávače a především dostupný materiál k přehrání budeme muset chvíli počkat, zajisté se jedná o slibnou budoucnost. V té bychom během několika následujících let mohli přestat řešit rozlišení panelů, protože bude na úrovni, kdy bude velikost jednotlivých pixelů na hraně rozlišitelnosti.

 

Jako první se na IFA 2012 pochlubilo Sony se svým modelem Bravia KD-84X9005. Kromě ostrého obrazu a tenkého rámečku, který lemuje panel zaujme reproduktory, které nejsou zabudovány přímo v těle televize, ale jsou samostatně umístěny po stranách panelu. V každém z nich je namačkáno pět samostantých reproduktorových jednotek. Ovládací panel své místo našel ve spodní části obrazovky. Sony bude k tomuto modelu dodávat i masivní stojan, který je možné vidět na obrázcích níže. Na klíčový americký trh se Bravia KD-84X9005 dostane ještě před vánočními svátky. Jak bude Santa Claus komínem doručovat dvoumetrovou obludu jsme zvědaví.

Bravia KD-84X9005  Bravia KD-84X9005 Bravia KD-84X9005 Bravia KD-84X9005

Dnes pořádnou televizi s rozlišením 4K HD představila i Toshiba. Zatím sice nemá finální jméno, avšak model je konečný. Bohužel, stejně jako u Sony nemůžeme potvrdit jakou technologii televize používá a na další parametry je ještě brzy. Víme pouze, že se opět jedná o panel s úhlopříčkou 84“, který disponuje rozlišením 3840×2160. Tentokrát však má reproduktory na zadní straně těla a zvukově je tak Sony napřed. Ceny ani dostupnost modelu od Toshiby nejsme schopni odhadnout.

Toshiba 4K HD TV Toshiba 4K HD TV Toshiba 4K HD TV Toshiba 4K HD TV Toshiba 4K HD TV

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!