5 šílených nápadů z CESu 2018, které se neujmou

2

FoldiMate – skládač košil za tisíc dolarů

Tahle mašina toho umí více, složí i kalhoty nebo ručníky. Z jedné strany do ní vložíte kus oděvu, z druhé vyjede složený a připravený do skříně. Zařízení je větší než pračka a podle výrobce zvládne celé prádlo složit za 4 minuty.

Každopádně jde o velké vylepšení od doby, kdy první podobnou technologii vynalezl v roce 2008 doktor Sheldon Cooper. Jeho skládač nestál 20 000 Kč jako Foldimate a také byl podstatně menší.

 

Selfly – kapesní dron na selfie

Něco mezi dronem a selfie tyčkou. Selfly je malý kapesní dron, který má jediný účel a tím je pořízení vaší fotky nebo videa. Selfly je velký asi jako běžný phablet (s tloušťkou 9 mm), takže jej můžete nosit všude. Vlastně jej složíte do pouzdra, ve kterém máte i svůj telefon, aktuálně podporuje iPhony, Samsung Galaxy a pro ostatní nabízí univerzální pouzdro.

Po otevření vysune malé vrtulky a díky 13 Mpx kameře je schopný vás natočit v rozlišení Full HD. Ve vzduchu vydrží jen čtyři minuty, takže se bude hodit nosit i druhou baterii. Tento „dron“ ovládáte svým telefonem.

 

Somnox – do postele s robotem

Spíte dobře? Tenhle polštářek ve tvaru ledviny vám pomůže více, než náramky měřící délku spánku. Vydává totiž zvuky, pomáhá regulovat váš dech a taky se máte k čemu přitulit. To se hned usíná lépe. Prostě spací robot.

somnox_whitebackground-1

Během dne do polštářku nahrajete přes mobil vlastní preference, v noci se pak bude Somnox chovat přesně tak, jak chcete. Somnox rozpozná váš pohyb a podle něj se chová. Měří váš spánek, když jej držíte v náručí, tak dýchá, čímž pomůže uklidnit i váš dech. Somnox může přehrávat několik zvuků od meditace s Jasonem přes tlukot srdce až po ukolébavky nebo bílý šum.

 

 

Modius headband – zhubněte přes vlny do mozku

Podivný náhlavník se sluchátky. Pokud máte více peněz, než vůle cvičit, tohle zařízení bude vysílat elektrické pulzy a stimulovat části mozku. Stačí jej prý nosit hodinu denně, a pocítíte rozdíl. Technologie umožňuje použití malého elektrického impulsu k neinvazivní aktivaci části vestibulárního systému. Ovlivňuje tak i Hypotalamus. Poté nebudete mít tolik chuť k jídlu.

modiuslens_0023

Podle autorů nestačí jen cvičit, neboť část mozku může být poškozena ze stravovacích návyků v dětství a tlustý stav bere jako normální. Má poté tendenci se k tomuto stavu vždy vracet, což právě Modius řeší. Stojí v přepočtu asi 10 000 Kč a to co vypadá jako sluchátka si ve skutečnosti přiložíte na spánky.

 

Spartan Silver – ochranné trenky proti záření

Lidé mají často notebook na klíně, čímž ohřívají své citlivé partie, Přesně proti tomuto bojuje firma vyrábějící spodní prádlo Spartan Silver. Trenky této značky fungují jako Faradayova klec a dokáží blokovat 99 % záření ze smartphonu, který nosíte v kapse, ale i z okolních Wi-Fi sítí.

slider_photo_2

A ani přitom nemusí vypadat jako pleny, stačí jen na bavlnu navázat stříbrná vlákna, která navíc působí antibakteriálně. Zatím existuje pouze ve variantě pro muže, přeci jen ženy tolik nenosí mobil v kapse, ani u nich nehrozí přehřátí spermií. Jde tak trochu o další doplněk ke známé alobalové čepici, díky které vám nikdo nemůže číst myšlenky. Za jedny trenky dáte €42.

CES je zkrátka každý rok plný překvapení.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. U těch trenek bych si dovolil nesouhlasit.
    Už mnohokrát bylo prokázáno, že škodlivé záření ze smartphonů (a veškeré ostatní elektroniky, smartphony jsou ale nejvíce na vině protože se nosí v kapse) má negativní vliv na spermie a po čase může způsobit neplodnost.
    Jen jsem ze článku nepochopil, jestli mají trenky zabránit záření nebo zahřívání, nebo dokonce obojímu (máte to tam Radku zmatečně napsané, v jedné větě bojují proti ohřívání a v druhé proti záření).
    Jinak musím souhlasit, zbytek jsou blbosti.