50 let od slavného Gagarinova letu připomíná Seznam i Google

0

Dnes je tomu 50 let, kdy se Jurij Gagarin jako první člověk dostal do vesmíru. V maximální výšce 327 km obletěl ve Vostoku 1 Zemi za 108 minut a při přistání se katapultoval 7 km nad povrchem. Historickou vesmírnou událost, které se rovnalo snad jen přistání na Měsíci (a že měla Amerika ve vesmírných závodech co dohánět), si dnes můžete připomenout u Googlu i Seznamu.

Česká jednička na své stránce vyměnila štěkající logo za Gagarinovu fotografii a odkaz na krátký dokument na Streamu. V něm se z rychlíku podíváte na pozadí letu z 12. dubna 1961 a také na dopady pro život sovětského kosmonauta.

Google tak naučný není, ale firma z Mountain View opět ukázala pěkný retro Doodle, který při najetí myši odstartuje raketu.

Zato na YouTube uvedli plnotučný 100minutový dokument First Orbit. Jedná se o rekonstrukci slavného letu, v níž byly použity původní i nové záběry doplněné o originální hudbu Philipa Shepparda.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nova mi nepřijde už dávno jako jednička. Vidím budoucnost v Primě..(Cool,atd..)..Nova si to kazí špatnými kroky aka Šeherezáda :)) nějaké ordinace nebo trapná Ulice..kdo tohle dnes sleduje? Duchodci a lidi se základním vzděláním 🙂