59 dalších jazyků pro Windows 7: Microsoft zachraňuje kultury

0

Dle Microsoftu se každých čtrnáct týdnů ztratí jeden z více jak sedmi tisíců světových jazyků. Jazyková rozdílnost je přitom velmi důležitá, neboť se jedná o jeden ze základních prvků různých kultur a každého jazyku bychom si podle stanovisek společnosti měli cenit.

Proto se snaží nabízet své produkty v co největším počtu jazykových mutací, čímž odstraněním jazykové izolace umožní rozvoj menších trhů a růst ekonomiky v různých oblastech. I proto také brzy uvolní dalších 59 jazykových balíčků (označovaného zkratkou LIP) pro systém Windows 7 a Office 2010, další čtyři pak pro vývojové prostředí Visual Studio 2010, čímž své produkty zpřístupní asi pro jednu další miliardu uživatelů.

Zatímco LIP balíčky jsou kompletním překladem celého rozhraní, takzvané CLIPy (Caption Language Interface Packs) usnadní přechod z jednoho jazykového prostředí do druhého a podpoří znalosti terminologie ve více jazycích, neboť nedochází k překladu samotného rozhraní, nýbrž pouze kontextových nápověd. Díky tomu bude také možné zobrazení odborných výrazů ve dvou jazycích najednou.

Zdroje: Softpedia, Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Osobně bych udělal datum v nedaleké budoucnosti a oznámil, že IE 6 končí a uživatelům by se nezobrazilo NIC. Ono by to uživatele donutilo přejít, je to možná razantní řešení, ale uvědomme si, že stránky vypadají často příšerně a obsahují spoustu balastu navíc jen protože musí být
    pokud moderní prohlížeč tak udělej akci 1
    Pokud IE 6 pak udělej akci 2,3,4,5,6,7 = totéž co akce 1, ale jen musíme obejít neschopnost prohlížeče.

    Dá se tak říci,že IE 6 přidělává jen práci a výrazně brzdí vývoj a web jako takový, proto by měl skončit a uživatele by měli updatovat, není asi už důvod proč ho používat. Pokud jsou nějaká webová rozhraní která ve vyšších verzích nefungují, pak by to měl řešit tvůrce rozhraní, protože tam je chyba a ne násilím držet IE6. To je asi jako by dnes ještě 40% používalo Windows 95 a tvůrci programu se tomu museli přizpůsobovat. Což už se taky naštěstí neděje.