64bitový Chrome postupuje. Nyní je k dispozici formou betaverze

0

Pro nadšence do nativních 64bitových aplikací máme dobrou zprávu. Internetový prohlížeč od Googlu postoupil na další úroveň. Zkraje června jsme vás informovali o dostupnosti prvních 64bitových sestavení. Jenže ta byla určená pouze neotrlejším jedincům v rámci raných vývojových verzí Chromu.

Mezitím se ale 64bitový Chrome propracoval z kanálů DevCanary na úroveň bety. Tu si už může vyzkoušet skoro každý zájemce, aniž by se musel výrazně obávat o stabilitu řešení. Pokud se nyní pokusíte prohlížeč stáhnout, bude automaticky zvolena právě tato edice – pakliže používáte 64bitová Windows 7 nebo Windows 8. Nevíme jistě, jestli jsou majitelé Windows Vista nahraní.

 

Možná jen Google pod tímto systémem Chrome oficiálně netestuje. Můžete si ovšem vždycky ručně vybrat i 32bitovou edici. Opět platí, že si nemusíte lámat hlavu s odinstalací stávajícího Chromu. Instalační program uživatelská data převede. 64bitová edice by měla být rychlejší, ale opět o něco zvedá paměťové nároky. Na oplátku dovede využít více paměti.

64bitový Chrome v betaverzi

Zdroj: Chrome Releases

Ohodnoťte tento článek!