7 tipů na chytré doplňky pro chytré mobily [Vánoce 2016]

2

Lepší fotky s externími objektivy

Špičkové telefony dokáží pořizovat velmi dobré fotografie. Pořád se ale jedná o fotoaparáty omezené především velikostí, protože do těla smartphonu hlubší a tedy kvalitnější objektivy nevložíte. Je to prostá fyzika. Existují naštěstí pomůcky, díky nimž z telefonu vymáčknete více. Nelze říct, že by externí objektivy byly předurčeny pro stálé používání. Pokud se ale chystáte někam s cílem pořídit pár povedených snímků, vzít je s sebou do kapsy můžete.

Black Eye Combo 2v1

Když si pořídíte balíček se dvěma objektivy od firmy Black Eye, dostanete do rukou dvě základní zbraně. Pomocí prvního objektivu pořídíte širokoúhlé snímky, hodí se především na fotografování krajin. Druhý objektiv slouží pro snímání z blízka. Přibližuje dvacetinásobně, výrobce uvádí vzdálenost pro zaostření 6-12 mm. Black Eye ale nabízí také jiné typy objektivů. Výhodné je, že díky svorkovému uchycení je lze použít s většinou smartphonů.

  • Produkt: Black Eye Combo 2v1

Energie sbalená na cesty

Nic naplat, smartphony stále vydrží krátkou dobu. Některé se pyšní delší výdrží než jiné, pro většinu přesto platí, že jakmile je soustavně používáte, nabíjíte denně. Při cestování někdy není možné nabíjet, takže buď musíte omezit používání zařízení, nebo se smířit s tím, že možná nevydrží a po čase se vypne. Např. novější vlakové soupravy zásuvky mívají, ale nemusí jich být dostatek. Nebo nejsou k dispozici vůbec.

Xiaomi Power Bank 20 000 mAh

V současnosti nejspolehlivější řešení představuje powerbanka. Cenově výhodné a designově povedené přenosné akumulátory pro nabíjení mobilů, tabletů a dalších zařízení, vyrábí Xiaomi. Kdo se nebojí obětovat víc peněz, může koupit rovnou model s vysokou kapacitou 20 000 mAh, zhruba polovinu pak stojí poloviční kapacita. Obě podporují rychlé nabíjení, hodnota výstupního proudu je 2 100 mA. Powerbanky dokáží běžné mobily nabít i několikrát, závisí to ovšem kapacitě akumulátoru ve vašem zařízení.

  • Produkt: Xiaomi Power Bank 10 000 mAh

  • Produkt: Xiaomi Power Bank 20 000 mAh

Pro poslech muziky v terénu

Poslouchat muziku z reproduktoru telefonu lze, těžko však lze takový zážitek označit za optimální. Navíc záleží na situaci. Pokud sedíte v klidné místnosti, může to fungovat. Některé telefony mají lepší reproduktory než jiné. Pokud ale chcete zvuk, který lze označit za slušný, neobejdete se bez dodatečného reproduktoru. Na poslechy do vlaku jsou sluchátka, ale pokud jedete např. na výlet na chatu a chcete zvukovou kulisu pro setkání s přáteli, pak už sluchátka nepřipadají v úvahu.

JBL Clip 2

JBL Clip 2 patří mezi poměrně malé reproduktory, proto ani neočekávejte extrémní výkony. Je vhodný spíše do menších prostor. Má ale vlastnosti, které jej předurčují dobrodružným povahám. Za prvé jej lze zachytit k řadě objektů pomocí karabiny. Za druhé je vodotěsný. Obsahuje také mikrofon pro telefonování, na akumulátor hraje až 8 hodin. Podporuje Bluetooth, připojit k němu můžete ovšem i přehrávač prostřednictvím kabelu s klasickým 3,5 mm jackem. Tyto reduktory lze navíc spojovat. Pokud jich máte víc, mohou hrát naráz a poskytnout tak silnější zvuk.

Klíče už nikdy neztratíte

Malé předměty máme rádi. Vejdou se do kapes, nepřetěžují nás. Jenže jsou svou povahou náchylné ke ztrátě. Moderní ultrabook vám rovněž záda nezruinuje, ale těžko ho vytratíte za chůze. Co ale s klíči? V dnešní době můžete klíče sledovat a hledat pomocí svého chytrého telefonu, pokud ovšem obětujete pár stovek za sledovací zařízení, jež k nim připnete. Nemusíte ho ovšem využívat jen ke hledání klíčků, ale také dalších drobných předmětů.

Smart Proximity Renkforce

Záleží jen na vás. Přívěsek Smart Proximity Renkforce komunikuje se smartphony pomocí Bluetoothu. V tomto ohledu tak nemá skoro žádné nároky na to, co musí váš smartphone umět. Podporovány jsou systémy Android 4.3 a novější a iOS 6.0 a novější. Aby se vám snáze hledalo, můžete dálkově aktivovat zvukovou signalizaci náramku. Dosah je až 15 metrů. Lze i nastavit aktivaci alarmu v případě, že předmět opustí vytyčenou oblast.

  • Produkt: Smart Proximity Renkforce

Snazší nabíjení díky magnetickému konektoru

Doby, kdy jste telefon nemuseli týden nabíjet, jsou dávno pryč a zatím se nevrací. Tak je třeba myslet na to, jak si zpříjemnit časté nabíjení. Zapojování kabelu se omrzí a ošoupáváte si tím port i konektor. Navíc je zatím většina mobilů stále osazena microUSB, takže minimálně až do většího rozmachu oboustranného USB-C musíte kontrolovat otočení konektoru, než jej zasunete do přístroje.

WSKEN MicroUSB

Jednou z možností, jak bojovat s neduhy spojenými s nutností často nabíjet, je bezdrátové nabíjení. To je velmi pohodlné, ale nemusí každému vyhovovat, vznikají při něm zbytečné energetické ztráty. Především ho zdaleka nepodporuje každý smartphone. Řešení prakticky pro každého je ale magnetický konektor. Do portu v telefonu (nastálo) zasunete malý konektor, k němu se přiložený kabel připojí bez násilí díky síle magnetu. Magnetický konektor je navíc oboustranný.

  • Produkt: WSKEN MicroUSB magnetický nabíjecí/datový kabel a dvě koncovky

Nabíječka a čtyři zásuvky v jedné kostce

U nabíjení ještě zůstaneme. Dostáváme se do situací, kdy bychom chtěli nabíjet telefon a počítač souběžně. To nemluvím o případných dalších spotřebičích. Jedna z cest, která vás vyvede ze slepé uličky, se nazývá PowerCube. Jedná se o kostku s klasickými zásuvkami, kam připojíte právě počítač nebo jiný běžný spotřebič. Nabíječku na mobil ale vytahovat nemusíte, protože ve verzi s USB na jedná straně kostky najdete rovnou dva klasické porty USB (2,1 A, 2× 5 V).

PowerCube Original USB

Přímo pomocí kostky tak rychle nabijete jeden mobil (ale také tablet nebo jiné zařízení, jež lze nabíjet přes USB), pomaleji pak případně dva. Zásuvky jsou na stranách kostky. Díky takovému designu se zásuvky nepřekrývají a připojené napájecí kabely a zdroje, které se rády roztahují do stran, si nepřekáží. PowerCube se vyrábí ve více barevných provedeních a variantách. Existují verze bez USB, k tomu lze obě varianty pořídit bez či s prodlužovacím kabelem. Takže si vyberte kostku, jež nejlépe vyhovuje vám.

Tlačítko navíc

Telefony se fyzických tlačítek spíše zbavují. Máme přitom rádi např. fyzické spouště fotoaparátu. Méně tlačítek uvolňuje cestu čistšímu designu a navíc výrobci ušetří pár korun při výrobě zařízení. Libovolný telefon lze ale vybavit tlačítkem navíc, jen počítejte s tím, že dočasně ztratíte 3,5 mm jack pro sluchátka. Ten má dnes každý telefon. Dlužno ovšem dodat, že ho možná do budoucna ztratíme, jak naznačil iPhone 7.

Xiaomi MiKey

Buď jak buď, dnes se stále jedná o standardní výbavu smartphonů, aspoň těch s Androidem. Kolík skoro celý zasunete do zmíněného jacku. Lze mu pak přiřadit jednu z deseti různých funkcí. Někomu může suplovat chybějící spoušť fotoaparátu, jiný jím bude otevírat konkrétní aplikaci, např. nástroj pro SMS. Nebo mu přisoudíte rychlé vytáčení? Je to na vás. Výhodou je, že reaguje i na opakované stisky, takže jiná akce může být vykonána při jednom, další při druhém atd. Maximem je deset stisknutí za sebou, Xiaomi MiKey vám tedy zprostředkuje až deset různých akcí.

Bonus: k chytrému telefonu chytrá váha

Je vlastně těžké obhájit váhu jako doplněk k mobilu. Jenže když výrobce váhu obdaří elektronikou a bezdrátovým modulem, přičemž je její klíčovou vlastností spolupráce s jiným chytrým zařízením, nelze ji z této kategorie zcela vyřadit. Váhy jako Fitbit Aria samozřejmě jsou schopné vážit bez asistence smartphonu (nebo počítače), jen byste si ovšem připláceli za funkce, které nevyužijete. Pro takové použití se raději podívejte po obyčejné váze.

Fitbit Aria

Protože je budoucnost chytrá, disponuje Fitbit Aria modulem Wi-Fi. To fakticky znamená, že data neposílá do telefonu přímo, jsou do něj synchronizována z cloudu. Prohlížet je tak můžete i na počítači. Aria vám změří váhu, tuk a vypočítá hodnotu BMI. Rozpozná až osm osob. Pokud máte od stejného výrobce chytrý náramek, možnosti sledování stavu těla se násobí. I bez něj vám ale aplikace v telefonu ukáže statistiky a grafy týkající se vývoje zmíněných hodnot.

7 tipů na chytré doplňky pro chytré mobily [Vánoce 2016]

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE