A.C.Ryan Fluxx: dokonalý přehrávač s novým Atomem

0

Nizozemská firma ukáže na CESu univerzální HD přehrávač, který je vlastně převlečeným nettopem s multimediálním Atomem CE4150 (1,2 GHz). Ten vidíme zřejmě úplně poprvé, doplní jej 1 GB paměti DDR3 a 2GB systémová flash paměť. Na ní běží zřejmě nějaký linuxový systém podobně jako v Boxee.

Uvnitř je pozice pro 3,5″ disk (SATA 300Mb/s), data do něj můžete sypat i přední čtečkou karet SD/MMC, případně dvojicí USB. Podpora sítí je špičková, volitelně nabízí Wi-Fi 802.11b/g/n nebo duální modul pro 5GHz bezdrát. Poradí si s gigabitovou sítí. Vzadu ještě najdete dva HDMI 1.3 (jeden vstup a jeden výstup), komponentní a kompozitní výstupy a optický digitální výstup.

Podporuje USB klávesnici i myš, ale v balení je pouze dálkový ovladač (ovšem s QWERTY tlačítky).

Podpora formátů je rovněž perfektní:

  • video formáty: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ASP, MPEG-4 AVC, WMV7/8/9, VC-1, RealVideo 8/9/10 a On2 VP6
  • kontejnery: AVI, MKV, TS, TP, TRP, M2TS, MPG, MP4, MOV, M4V, VOB, ISO (DVD i Blu-ray), IFO, DAT, WMV, ASF, RM, RMVB, FLV, QT
  • audio formáty: MP3, MPEG-2, AAC (LC-, HE-), RealAudio, Cook, WAV/PCM/LPCM, Ogg Vorbis
  • audio playlisty: PLS, M3U, M4U, ASX, ASF, WPL, WMX, WVX, RMP, RAM
  • obrázky: JPEG, HD JPEG, BMP, GIF, TIFF, PNG, SVG, APNG, MNG
  • titulky: SRT, SMI, SSA, IDX-SUB, SUB, ASS, PGS

Dekóduje také veškeré DD a DTS do sterea, jinak je umí bezztrátově posílat přes HDMI (včetně osmikanálových Dolby TrueHD a DTS-HD MA).

A.C.Ryan FluxxA.C.Ryan Fluxx

V přehrávači je i internetový prohlížeč, Flash 10, Java, Windows Media DRM, lze jej ovládat vzdáleně přes HTTP nebo iPhone či Android. U filmů, seriálů a hudby dokáže stahovat informace z internetu. Serverové a streamovací funkce jsou takřka neomezené.

Alfou a omegou bude software. Jestli půjde o rozšiřitelný systém jako Google TV nebo Boxee (obojí s Atomem), nebo si majitelé budou muset sami počkat, co výrobce přinese v nových verzích firmware. I tak je ale přehled funkcí vyčerpávající a hlavně Evropanům bez přístupu k placeným americkým službám má co nabídnout. Sem s ním, pane Ryane.

Zdroj: A.C.Ryan

A.C.Ryan Fluxx: dokonalý přehrávač s novým Atomem

Ohodnoťte tento článek!